[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sqZeEKw7meg[/youtube]Jövőre újra lesz Eurovízió, és Magyarországnak ezúttal nem szabad kimaradnia a versenyből! Idén – a szabályváltozások értelmében szeptember 1 után megjelent dalokkal is lehet versenyezni! Viszont még nem biztos az indulásunk.
A Magyar Televíziónak már évek óta meg van a joga a nevezéshez. Idén nyáron a Duna Televízió is bejelentette, hogy szeretne indítani versenyzőt, ha megteremtődnek a körülmények a részvételhez. Nos, rajtuk is és a magyar zeneszerzőkön és énekeseken is múlik a szereplésünk. December közepéig kell leadni a jelentkezési lapot egy EBU-tag köztelevíziónak a versenyre. Eddig az időpontig kellene kihirdetni egy televíziós társaságnak a részvételi feltételeket. Addig pedig érdemes a zeneszerzőknek és énekeseknek, együtteseknek elgondolkoznia azon, melyik, 2010. szeptember 1. utáni dalukat tudnák elképzelni egy ilyen versenyen. És hogy miért érdemes nekivágni az Eurovíziós dalfesztiválnak? A videó magáért beszél! A mi felhívásunk csupán gondolatébresztő az illetékesek felé, itt az idő hogy elkezdődjenek az előkészületek!
A Duna TV-nek nem is kell hivatkozni semmire, ők valóban sok mindent tettek, önhibájukon kívül nem jött nekik össze. Az EBU elég kemény határokat állít fel, nem könnyű átlépni őket, és ebben az esetben kiskapu sem volt. Az MTV vezetősége lehet, hogy új, de a feladatok és eldöntendő kérdések ugyanazok. Ez az én optimista énem, bár én is tudom, hogy nagyon reménykedni nincs miért. Ajj, nem is élem bele magam. A fenébe.
Az oiko tehet nekem is egy szivességet! És egyet kell értenem Gabival az esctoday-al kapcsolatban!
Bár múlthét péntek óta egyre pesszimistább vagyok én is! annyira pfff hogy mondjam? csalódott lennék, ha már megint kimaradnánk ebből az egészből. Abba is olyan fura belegondolni, milyen lehetett azoknak a rajongóknak, akik azt a korosztályt képviselik, akik az első Magyar mozdulatoktól figyelemmel követték az ESCet, mikor 99-ben nem indultunk, aztán 2000ben, sem aztán 2001ben, sem aztán 2002ben sem, 2003ban sem, 2004ben sem, és 6 hosszú év után csak 2005-ben először…
Itt idén részt kell hogy vegyünk! az a kevés Esc is kimúlik a Magyar köztudatból, ami eddig volt! 🙁 egy jó szerepléssel, (mondjuk Verával) újra fel lehetne kelteni az érdeklődést!
Zolitt, egyetértek veled. És köszönöm Máténak, hogy visszarángatott a földre. 🙁
Mármint csak a második felével. Azt még mindig nem látom valósnak, hogy az esctoday szentírás lenne, vagy egy hajszálnyival is hitelesebb az oikonál.
Azt hiszem, senki nem fog megsértődni azért, amiért ezt a cikket, amire most bukkantatok rá, nem fordítom le. Értem én hogy nagyon jó lenne magyar versenyzőt látni, de bizonytalan forrású híreket nem kellene készpénznek venni. Ez mondjuk látszik, egyik héten mindenki örül, másik héten mindenki szomorú, pedig semmi hivatalos, vagy lenyomozható információ nem jelent még meg. Nem vettek fel új tagokat az EBU gyűlésén, tegyük fel elméletileg, hogy igaz a hír. Viszont ebből azt a következtetést levonni, hogy Magyarország kihagyja a 2011-es versenyt, mit is mondjak… nevetséges.
Zoli: bocs, hogy én rángattalak vissza a Földre; de most minek álltassuk magunkat, ha úgyis… 🙁 De milyen gagyi lesz már. A wikipédiás térképen minden ország – igen, még olasz is – lila lesz, csak 3 ország Európa szívében nem lesz az: Csehország, Magyarország és Szlovákia. A trium(gagyi)virátus 🙁 Akiket a termékek hátulján is együtt tüntetnek föl; és még sok csatorna e három ország hivatalos nyelvei alatt fut. Bele sem bírom gondolni, hogy legközelebb csak 2016-ban veszünk részt (A legutóbbi 6 évet-kihagyó-szisztéma alapján :S
Zaff: tudnánk még akármit is tenni, hogy mentsük a menthetetlent? Am sztem az eddigiek alapján 41 résztvevő lesz jövőre, mivel eddig 39 és még Moldova meg Montenegró.
Zaff! 🙂 hülye aki megsértődik! xD
Itt csak arról van szó, hogy múlthét pénteken derült égből villámcsapásként jött a hír, hogy húúúú,pénteken eredmény lehet, van esély, húú de heppiii minden! rá is izgultam (jó pár emberrel egyetemben) hogy tényleg végre lehet valami! Dehát hülyeség volt rákattanni ilyen szinten, mikor hivatalos helyen sehol nem volt még szó se róla! De maga az érzés volt ami elvitt, hogy végre írásos információ is van arról amire már hónapok óta várunk 🙂 és azért hangol le még a kamu( ? )hír is, mert írnak rólunk, és az az írás is negatív hangvételű!
(bár ha azt írják, hogy Megyünk, ott leszünk, és kiderül hogy mégse, akkor meg az lesz a bajunk…)
igaz, ez a két hét már nem oszt nem szoroz… ki lehet várni… lehet reménykedni… lehet szomorkodni… xD
az oikos cikk meg tényleg egy baromság! 🙂
Az oiko aztán írkál összevissza de már akkor gondoltam hogy nem stimmel valami amikor egyszerre írták hogy se katar se lichtenstein se mi.azért mert a duna nem lett ebu tag az még nem jelenti azt hogy nem indulunk.nyílván nem 2 hét alatt fog megtörténni a csoda de jó lenne 🙂 viszont az mtv új elnöke elég pozítívan nyilatkozott,akkor mindenki odáig volt most meg megjelenik egy kacsa és siratjuk Magyarországot.
Tény hogy szerintem sem indulunk,de mit szóljanak pl az olaszok?14 évig nem indultak,mégis sokkal nagyobb és pénzesebb ország.
Előbb is közölhették ezt volna,minek csak decemberben kell szólni,mikor tavaly már októberben tudtuk hogy nem indulunk.nem értem.
Nem tudom, hogy ez a site mennyire megbízható, de bárcsak a próféta szólna belőle… remélem, még van remény 😀
http://eurovisiontimes.wordpress.com/2010/12/08/hungary-provisionally-in-eurovision-2011/
OFF:
Külföldi fórumok is a mi előadóinkkal foglalkoznak. Mint pl. ez az oldal http://knockknockeurosongs.blogspot.com/ ahol érdekesen, nem tudom milyen forrásból azt írják a Bereczki és Szintár páros több mint egy éve megnyerte a magyar X-faktort. Ami elég erős túlzás, mivel nem volt X-faktor, hanem Csináljuk a fesztivált!, és nem egy éve, hanem régebben xD Csézyről is lehet olvasni a lapon; azért jó tudni, hogy ilyen sokan törődnek velünk xD Remélem a várásunknak, és türelmünknek köszönhetően szerdáig megmondják, hogy indulunk-e vagy sem.
Ha esetleg (nem hiszem hogy a közel jövőben….) JESC Magyarország 🙂 akkor ŐT 🙂 🙂 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=ae_5r_e7Ypc
A kicsike naggyon aranyos, és jól áll neki az éneklés! 🙂 és elég fülbemászó dalt sikerült alkotnia Ákosnak! 🙂 Gratula!
„Mint bizonyára Ön is tudja, jelenleg folyik a közmédiumok átalakítása, az új média törvény vitája, – ennek kapcsán még nem tudjuk, hogy jövő évi lehetőségeink hogyan alakulnak. Így bármilyen kötelezettség vállalás felelőtlenség lenne részünkről.
Megértését köszönjük, s bízunk benne, hogy továbbra is nézőink között üdvözölhetjük!
Üdvözlettel
MTV Zrt.
Közönségszolgálat”
Hétfőn közmédia-reform?
A négy közszolgálati médiumban várhatóan hétfőn jelentik be az eddig csak nyilatkozatokban sejtetett és lebegtetett átalakításokat – értesült a Népszabadság.
Állítólag a Magyar Televízió, a Duna TV, a Magyar Rádió és a Magyar Távirati Iroda nemrég kinevezett vezérigazgatói is titoktartást fogadtak; az átalakítási tervekről senkit, még legközvetlenebb kollégáikat sem tájékoztatják, amíg azokra a döntéshozók rá nem bólintanak. A bejelentéseket várhatóan mind a négy médiumban ugyanazon a napon teszik meg. A vezérigazgatók várhatóan hétfőn először az intézményi szakszervezeteket tájékoztatják a szervezeti átalakításról (erre törvény kötelezi őket), ezt követően a szakszervezeteknek tizenöt napjuk lesz a véleményezésre. Így a terveknek megfelelően január elsejével végrehajtják az átalakítást –akár tetszik a szakszervezeteknek, akár nem – írja a lap.
A cikk szerint az átalakítás lényege az, hogy a mostani elképzelések szerint a Magyar Televízióban, a Duna TV-ben és a Magyar Rádióban egyenként 49 dolgozó maradna a vezérigazgatóval együtt; a többi, közel 3000 dolgozó pedig átkerül a Műsorszolgáltatás Támogató és Vagyonkezelő Alaphoz. Egyedül az MTI-nél maradhatnak többen – a tervek szerint 100-150-en –, mivel a hírügynökséghez tartozik jövő évtől az összes közszolgálati médium hírgyártása. A „csonka” MTV-ben, az MR-ben és a Duna TV-ben a vezérigazgatók és kabinetjeik mellett maradhatnak a különböző műsorokat megrendelő programigazgatóságok, a promóciós részlegek és jogi osztályok. Ezek a 49 fős „csontvázintézmények” műsort nem fognak gyártani, csak megrendelni, a műsorszolgáltató alaptól.
Élve filézett közmédia: csak 48 dolgozójuk marad a vezéreknek
Háromezer dolgozót helyeznek át – Kicseleznék az üzemi tanácsokat is
A teljes magyar média ellenőrzése még nem minden: Szalai Annamária lehet a közmédiumok több ezer dolgozójának új „főfőnöke” is. A hamarosan kezdődő átalakítás során ugyanis a médiatanács felügyelete alatt álló alaphoz vezénylik a vagyon után a dolgozók túlnyomó többségét is.
A négy közszolgálati médiumban várhatóan hétfőn jelentik be az eddig csak nyilatkozatokban sejtetett és lebegtetett átalakításokat – értesült a Népszabadság. Állítólag a Magyar Televízió, a Duna TV, a Magyar Rádió és a Magyar Távirati Iroda nemrég kinevezett vezérigazgatói is titoktartást fogadtak; az átalakítási tervekről senkit, még legközvetlenebb kollégáikat sem tájékoztatják, amíg azokra a döntéshozók rá nem bólintanak. A bejelentéseket várhatóan mind a négy médiumban ugyanazon a napon teszik meg. A vezérigazgatók várhatóan hétfőn először az intézményi szakszervezeteket tájékoztatják a szervezeti átalakításról (erre törvény kötelezi őket), ezt követően a szakszervezeteknek tizenöt napjuk lesz a véleményezésre. Így a terveknek megfelelően január elsejével végrehajtják az átalakítást –akár tetszik a szakszervezeteknek, akár nem.
Az átalakítás lényege pedig az, hogy a mostani elképzelések szerint a Magyar Televízióban, a Duna TV-ben és a Magyar Rádió ban egyenként 49 dolgozó maradna a vezérigazgatóval együtt; a többi, közel 3000 dolgozó pedig átkerül a Műsorszolgáltatás Támogató és Vagyonkezelő Alaphoz. Egyedül az MTI-nél maradhatnak többen – a tervek szerint 100-150-en –, mivel a hírügynökséghez tartozik jövő évtől az összes közszolgálati médium hírgyártása. A „csonka” MTV-ben, az MR-ben és a Duna TV-ben a vezérigazgatók és kabinetjeik mellett maradhatnak a különböző műsorokat megrendelő programigazgatóságok, a promóciós részlegek és jogi osztályok. Ezek a 49 fős „csontvázintézmények” műsort nem fognak gyártani – hogyan is tennék? – csak megrendelni, a műsorszolgáltató alaptól. Az egyes intézményeknél azért éppen 49-en maradhatnának, mert a várhatóan nagy ellenállást kiváltó átalakítás során így próbálják megkerülni a munkavállalói érdekképviseleteket, az üzemi tanácsokat és a reprezentatív szakszervezeteket (a törvény szerint csak 50 munkavállaló fölött kell üzemi tanácsot létrehozni). Lapunk információi szerint a vezérigazgatók egy részének sem tetszik a 49 fős csontvázintézmény kialakításának terve, mert ezzel valójában sokkal kisebb hatalmuk lesz, mint elődeiknek, nem rendelkeznek sem milliárdos büdzsék, sem pedig több száz, akár ezernél is több munkavállaló felett. Az átszervezéseket valójában a Műsorszolgáltatás Támogató és Vagyonkezelő Alapnál fogják végrehajtani. Itt tekintik át a beérkező csaknem háromezer televíziós, rádiós és hírügynökségi dolgozó munkaszerződéseit, és itt döntik el, kire van szükség és kit fognak elbocsátani. Aki nem fogadja el, esetleg hátrányosnak érzi az új szerződését, attól végkielégítéssel megválhatnak. Egyes vezérigazgatók szűk körben öszszességében ezerfős leépítés szükségességéről beszélnek.Az ezer fő elbocsátását pedig szintén januártól tervezik, akkor lép ugyanis újra életbe a másodszor is elfogadott 98 százalékos büntetőadóról szóló törvény, amely a vezetők esetében kétmillió, a munkavállalóknál pedig három és félmillió forint felett 98 százalékos különadóval sújtja a végkielégítéseket, a titoktartási záradékok alapján kifizetendő távozási pénzeket. A hírek szerint a közrádiónál, és – jobb esetben – az MTV-nél és az MTI-nél is megfelezhetik a mostani létszámot.
Az egyes csontvázintézmények valójában csak a műsorokat fogják megrendelni, a műsorkészítés és a gyártási kapacitások biztosítása a műsorszolgáltatási alapnál történik majd. A gyakorlatban ez úgy néz majd ki, hogy például az MTV a tervezett műsorstruktúrája alapján megrendeli az alaptól mondjuk az Aranymetszés című heti kulturális magazint. Az alapnál elkészített műsort pedig átadják az MTV műsorigazgatóságának, ahol azt egy átvevő szerkesztő megtekinti, és ha rendben találja, akkor műsorba szerkeszti.
A közös hírgyárat – Élő Gábor jelenlegi köztévés hírigazgató irányításával – a tervek szerint az óbudai, Kunigunda utcai új MTV-székházba helyezik. A hírműsorokat tehát egy helyen készítenék, egyelőre azonban nem világos, hogy ehhez a műsorstruktúrákat is átszabják-e –a jelenlegi rendszerben ugyanis szinte óránként kellene egyegy rádiós vagy tévés híradót összeállítani. (Az sem körvonalazódott még, hogy mennyire lesznek ezek egyenhíradók, mindenesetre a műsorstruktúrát mindenképpen átalakítják, már csak azért is, mert a közmédiában reklámra fordítható időt megnövelték, ahogy például a rádiós zenei műsorszámok kvótáját is – a tervek szerint 40 százalékra.) A háttérműsorok szerkesztése a hírek szerint marad az adott médiumoknál – Az Este például az MTV-nél –, így vélhetően nem minden műsor lesz egyforma. A vidéki stúdiókat, illetve külföldi tudósítói hálózatokat viszont szintén összevonhatják, így gyakorlatilag ugyanaz a hír lesz másként „megzenésítve” a rádióban, tévében, hírügynökségben – és ha az MTI hírszolgáltatásához a jövő év második felétől mindenki ingyen férhet hozzá, akkor immár az online hírszájtok többségén is. Információnk szerint megyénként négyfős stábban gondolkodnak: egy tévés, egy rádiós riporter, egy MTI-s és egy videós; ezen kívül helyi, körzeti – vagy külföldön élő – tévés, rádiós újságírókkal kötnének külsős szerződéseket. Várhatóan napokon belül szintén bejelentik, hogy a négy közszolgálati médium internetes portáljait egyesítik, egységessé teszik – úgy tudjuk – hirado.hu néven. A Műsorszolgáltatás Támogató és Vagyonkezelő Alap január elsejével veszi át a négy intézmény összességében sokmilliárdos (jelenleg még leltározás alatt álló) vagyonát, így a jövő évtől nemcsak az alkalmazottak jelentős részétől, de archívumoktól, ingatlanoktól is mentesítik a négy közmédiumot. Mindez tehát a Szalai Annamária által felügyelt alaphoz kerül, amely a vagyont értékesítheti, bérbe adhatja, zárt pályáztatással.
A vagyonkezelő alapot a nyáron elfogadott fideszes médiacsomaggal hozták létre, mint a Műsorszolgáltatási Alap jogutódját, de sokkal kiterjedtebb felhatalmazással: „feladata a közszolgálati műsorszolgáltatás, a nemzeti hírszolgáltatás, a közműsor-szolgáltatók, a nem nyereségérdekelt műsorszolgáltatók, a közszolgálati műsorok és műsorszámok támogatása, a kultúra megőrzése és gazdagítása, a műsorok sokszínűségének biztosítása”. Az alap vezetőjét, Fazekas Csabát is Szalai Annamária nevezte ki (Fazekas Csaba korábban a Hír TV-nek, illetve az – egykor Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó – Hung-Ister Zrt.-nek volt a vezérigazgatója), és az alap támogatási politikáját is a kizárólag fideszes tagokból álló médiatanács határozza meg, ahogy az összes vezetői jogosítványt is Szalai Annamária birtokolja.
Ezzel válik teljessé tehát a közmédiumok kiürítése és központosítása. Önállóságukat papíron megtarthatták: nonprofit részvénytársaságokként, de egy összevont médiakuratórium fennhatósága alatt működhetnek; az elnököket jobboldali médiumoktól érkezett vezérigazgatókra cserélték – kivéve az MTV kormányát még a választások előtt jobbra rántó Medveczky Balázst. Az új vezetők fölött a munkáltatói jogkört ugyan a fideszes többségű médiakuratórium gyakorolja, de nem szólhat bele a műsorszerkesztésbe, sőt a kuratóriumnak kifejezett feladata a közmédiumok függetlenségének védelme. Ez azonban üres szabály marad, mint ahogy az is, hogy a közmédiumi alkalmazottak fölötti munkáltatói jogokat a vezérigazgatók gyakorolják – hiszen nem igazán lesz ki fölött gyakorolni, s a kuratóriumnak sem nagyon lesz mi fölött őrködni. Arról pedig a törvény nem rendelkezik, hogy a vagyonkezelő alap pontosan mibe is szólhat bele, így aztán a kuratórium, a vezérigazgatók, valamint a közös felügyelőbizottság hatásköre lényegében az intézmények csonkjaira korlátozódik. Érdemi beleszólása tehát magának az alapnak, illetve kezelőjének, a médiatanácsnak lesz, amely így egyszerre láthat el jogalkotói és jogalkalmazói, ellenőri és végrehajtói, bírósági és hatósági jogköröket – az egész magyar média fölött.
Apró folt a tervekben: arra egyelőre nem tér ki a törvénycsomag, hogy a vagyonkezelő alap mégis ki fölött és milyen munkáltatói jogokat gyakorolhat; sejtelmesen annyit említ a parlamenti döntésre váró új médiatörvény, hogy a vezérigazgatók az alaphoz küldik továbbképzésre a közmédiumok alkalmazottjait.
Garantált bevételek
Jövőre már a felturbózott vagyonkezelő alapon keresztül kapják az állami támogatásuk döntő részét is a közszolgálati médiumok: az alap jövőre hatvanmilliárd forintból gazdálkodhat, az átvállalt üzembentartási díjból 58,7 milliárdra számíthatnak, amiből 48 milliárdot utalnak tovább a négy közmédiumnak (valamint töredékét a médiatanács és a közalapítvány működtetésére). A hozzájuk befolyó műsorszolgáltatási díjakból pedig 1,6 milliárdot utalnak tovább az MTV-nek, a Dunának és a közrádiónak. 2012-től viszont az alap közszolgálati hozzájárulás címén 65 milliárd forintot kap majd az államtól – vagy ha valamilyen oknál fogva mégsem fizetnének neki, hát behajthatják a jegybankon is.
A médiatörvény tervezete a nyilvánosság legfőbb elemét, a médiát egy alkotmányosan eleve kifogásolható konstrukciójú hatóság jogkörébe vonja, s ezzel a demokratikus nyilvánosság egészét fenyegeti – figyelmeztet az elmúlt fél év médiaszabályozási folyamatát élesen bíráló állásfoglalásában a Magyar Újságírók Országos Szövetsége. A szervezet a közmédia és a médiafelügyelet intézményeit alapjaiban átalakító tervezet visszavonását és az alkotmányossági aggályokat is felvető törvényelemek újragondolását javasolja – áll a MÚOSZ közleményében.
Csak, hogy bebizonyosodjon, hogy az országnak szüksége van a tehetségekre: CSILLAG SZÜLETIK 3, hamarosan az RTL Klubon!
Ez a két „hullócsillag” bőven elég volt,nekem legalábbis…
Minek több?
Lenne inkább még egy X-faktor 😀
Itt egy lap, ami „pletykál” Magyarországról: http://eurofire.blog.de/2010/12/07/ungarn-geruechte-gehen-naechste-runde-10136051/ és még annyit kell tudni, hogy a portugál wikipédián biztos résztvevőként vagyunk ott Montenegróval együtt 😀
Ez a lap mit ír? Német nyelvtudásom = 0.
Hát ha jól értelmezem a szokásos rizsa,hogy lehet visszatérünk,hasonló a helyzetünk montenegróéhoz bla bla.
semmi konkrétum 😛
Köszi a fordítást:)
Az oiko-n találhattok egy linket, az ukrán NF közvetítése, nagyon jó minőség, nem akadozik, bár most épp egy szörnyű dal megy. Akinek van kedve, nézzen bele:)
http://www.oikotimes.com/v2/index.php?file=articles&id=9387
Oiko megint gyártja a híreket???
Hát én már nem tudom, mit higgyek el és hogy mit ne… Én majd csak akkor hiszem el, hogy indulunk vagy épp hogy nem, ha egy HIVATALOS közleményt olvashatok róla magyar nyelven…
Zaffarano! Ugye már 14-e van, a napok lassan fogynak, és semmi hír…
arról esetleg tudsz valamit, ha nem szólnak semmit eddig a határidőig, akkor ez kvázi azt jelenti, hogy részt veszünk! Ugye?
Vagy esetleg arról tudsz-e valamit, hogyha lejár a határidő, és a nevünk tényleg ott van a listán, ahogy külföldi honlapokon áll, és mégsem áll szándékukban a részvétel, akkor a büntetés az milyen fokú? kb. mennyit kell fizetniük? mármint nem konkrét összegre gondolok, hanem hogy a részvételi díjhoz képest milyen ez a büntetés?
Ezekről lehet tudni valamit, vagy jobbára titkos infók? 🙂
Én annyit tudok hogy még nem lett semmilyen jelentkezési lap elküldve, viszont számon tartja a tévé a jelentkezési határidőt. Ha el lesz küldve, akkor elvileg kapni fogunk sajtóközleményt erről. A pénzügyi dolgok nagyon kényes kérdések, azokról egyáltalán nincs infóm. De annyit sejtek, hogy az eredeti jelentkezési díj legalább felét ki kell fizetni.
http://www.rtlklub.hu/musorok/sztarchat/cikk/348493
Ő legalább szívesen képviselne minket….örüljünk hogy van ilyen!!!
Ádám! Ez fantasztikus!!! Ha előbb tudom, nyomok rá egy SMS-t!
Ez tényleg nagyszerű! Remélem ez már tényleg elkerül az illetékesekhez! 😀
köszi Zaff a válaszod! 🙂 akkor pár napjuk még van! Már tényleg csak várni tudunk! Pontosan meddig is lehet leadni ezeket a lapokat? 20-ig vagy 24-ig? a büntetéses téma nem éri akkor meg! akkor már inkább kifizetik a másik felét, és részt vesznek… (gondolom én) de az elég necces, hogy 5 nap alatt kell ezt eldönteniük… :S
Veca meg tényleg aranyos hogy ezt nyilatkozta! de per pill x-faktor ügyileg csak Szabó Mariann és Mazsi jöhet szóba! bár Vecának is írhatnak addig dalt… hát kb 5 nap múlva már okosabbak leszünk!
Jó, de a Mariann-Mazsi féle dal a legjobb a szeptember 1. utáni felhozatalból:) Hangilag meg aztán főleg.
http://hu.wikipedia.org/wiki/2011-es_Eurov%C3%ADzi%C3%B3s_Dalverseny
Magyarország (MTV) jelentkezését benyújtotta az Eurovízióra. Az egyik legismertebb közösségi portálon nagyon sokan szeretnék, hogyha a legelső Megasztár győztese Tóth Vera[17], vagy az idei X-Faktor negyedik helyezettje, Janicsák Veca[18] utazhatna Düsseldorfba.
ebből mi igaz?jó lenne már vmi biztosat tudni….
Sanyi, bárki szerkesztheti a wikipediát és beírhat mindent, amit akar. Más önkéntes szerkesztők megváltoztathatják a szöveget, ha nem tartják helyesnek. Az idézet első mondata szerintem nem igaz, a másik igen. Nyilván az írta ezeket a dolgokat a wikire, aki létrehozta a Tóth Verás és Janicsák Vecás oldalt a facebook-on.