Naptár

2013. február
h K s c p s v
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Kategóriák

Recent Posts

Legutóbbi hozzászólások

Fórumlista

A Dal 2013: Második középdöntő ma este

dal_magdiTudósító: Klész Imre
Forrás: MTVA – old.eschungary.hu
Internetes közvetítés 20:15-től: adal2013.hu (Működőképes Silverlight 5 plugin kell hozzá)
http://dunaworld.hu/televizio.html
Kódolatlan műholdas közvetítés – Duna World http://dunaworld.hu/veteli_lehetosegek.html

Ma este ismét 9 dal fog versengeni azért, hogy a zsűri által választott 2 dal és a közönség 2 legnagyobb kedvence a 8 résztvevős döntőbe jusson, Már csak 6 nap van a végső döntésig!

A második középdöntő rajtsorrendjét is homályos köd fedi, a promó videó alapján így néz ki a ma esti verseny fellépőinek névsora:

Agárdi Szilvia-Pál Dénes, Radics Gigi, ByeAlex, Janicsák Veca, Baricz Gergő, United, Palcsó Tamás, Vastag Tamás, Mohamed Fatima.

250 hozzászólás A Dal 2013: Második középdöntő ma este

  • Pitbull

    Sorrendem ma estére:
    1. Radics Gigi
    2. United
    3. Janicsák Veca
    Ők azok, akiket viszonylag tűrhetőnek tartok.

    4. Agárdi Szilvia-Pál Dénes
    5. Baricz Gergő
    6. Vastag Tamás
    Ők azok, akiknek a dala még a fájdalomküszöbömön innen van.

    7. Palcsó Tamás
    8. ByeAlex
    9. Mohamed Fatima
    Végül, ők hárman a „fájdalmas üvöltéssel elkapcsolási faktor”.

  • Fabiana

    Az enyém valahogy így néz ki:

    1. Radics Gigi (hallottam élőben a dalt szimfonikus zenekarral kísérve, megvett kilóra… 🙂 )
    – nagy űr –
    2. ByeAlex (megszerettem)
    3. Janicsák Veca ( 🙁 )
    4. Vastag Tamás
    5. Agárdi Szilvia – Pál Dénes
    6. Palcsó Tamás
    7. United
    8. Baricz Gergő
    9. Mohamed Fatima

  • Az én listám:

    1. Mohamed Fatima (teljesen beleköltözött a fülembe a stúdió verzió)
    2. Radics Gigi
    3. Agárdi Szilvi – Pál Dénes
    4. Bye Alex
    5. Vastag Tamás
    6. United
    7. Palcsó Tamás
    8. Baricz Gergő
    9. Janicsák Veca

  • Gabor

    1. Radics Gigi
    2. Agárdi Szilvi – Pál Dénes
    3. Bye Alex
    4. United
    5. Baricz Gergő
    6. Palcsó Tamás
    7. Vastag Tamás
    8. Janicsák Veca
    9. Mohamed Fatima

    Gigi a legerősebb hangilag és zeneileg is.

    Kövezzetek meg, de nekem az eddigi élő előadásaik megvettek. mondjuk pont az elődöntő a kivétel… ha ezen túllépnek, menjenek Malmőbe, ha nem akkor legyen esete nekik most a végállomás.

    Alex és a United nem tipikus ESC dalok, épp ezért lenne kint is keresni valójuk.

    Baricznak nekem se íze se bűze.

    Palcsó és pláne Vastag féle nyáltengert ne!

    Veca és Fatima nagyszerű énekesek, de ezek a dalok minősíthetetlenül rosszak.

  • Brii21

    1. Agárdi – Pál duó
    2. Radics Gigi

    Nem rossz:
    3. Baricz Gergő
    4. Janicsák Veca

    Mohamed Fatima
    Vastag Tamás
    United
    Bye Alex
    Palcsó Tamás
    ((Utóbbi 5-öt max. 1x hallgattam teljesen végig.))

  • mogyi

    1.Vastag Tamàs (egyáltalán nem nyáltenger…Tehetséges énekes!!!)
    2.Radics Gigi (ugyis továbbjut….:s)
    3.Agárdi-Pál duo (:s)
    4.Bye Alex(….)

  • skorpio

    1.Agárdi Szilvia-Pál Dénes
    2.Baricz Gergő
    3.Radics Gigi
    4.Janicsák Veca
    5.Palcsó Tamás
    6.Mohamed Fatima
    7.Vastag Tamás
    8.United
    9.ByeAlex

  • Melinda

    1.Radics Gigi
    2.Baricz Gergo
    3.Palcso Tamas
    4.United

  • Bohém

    Néhány gondolat a listám előtt.
    Nemzetközi porondon kell képviselni hazánkat egy erős mezőnyben. Első hallásra ütős nótára, profi, rutinos előadóra van szükség jó hanggal. Intonáns bakiknak nincs helye. A dal jó, ha idomul a jelen zenei trendhez, viszont különleges, egyedi jelleggel is kell rendelkeznie. Ezek nálam a fő szempontok.
    Számomra a negatív példa a Kállay Saunders. Egyszerűen nem értem, hogy egy ilyen retró tucatnótát, közepes előadás mellett, miért nyomnak ennyire. az ilyen „Salala” szövegek a 60-70-es évek táncdalfesztiváljait idézik. Távol álljon tőlem bármi faji megkülönböztetés, de nem tartom azt sem szerencsésnek, ha a magyar színeket bármilyen színesbőrű előadó képviseli.
    Az egész mezőnyből nálam is, mint a többségnél mindössze két befutó van, a többi akár el is felejthető, mert nem üti meg még az Eurovíziós nevezési szintet sem. (Ha a kölönböző szempontokat külön pontozom és összesítem ez nekem ez jön ki.)
    Szóval szerintem, aki kivihető az a Pál-Agárdi duó vagy Radics Gigi.
    A duóval azért fenntartásaim vannak. Nagyon jó a dal, eredeti és gyönyörűen éneklik, de némileg zavar Dénes ügyeletes „bájgúnár” szerepköre, illetve bár rendkívül megható egy fogyatékos lány fellépése, Szilvi lelkileg fokozottan érzékeny, s vajon bírni fogja-e odakint a stresszt? Nagyon kezdők még, hiányzik a rutin.
    Pontosan ez szól Gigi mellett, aki már némileg jobban belekóstolt a szakmába. Igaz a dala valamivel tán gyengébb, de az összkép mellette szól.
    Egyetértek Magdival, ha a „Daydream”-el indul biztos, hogy elvitte volna a pálmát, akár odakint is.
    Hajrá Gigi, hajrá Dénes és Szilvi!!!

  • fretra

    1. Radics Gigi
    2. Agárdi Szilvi- Pál Dénes
    3. Janicsák Veca
    4. Baricz Gergő
    5. Vastag Tamás
    6. ByeAlex
    7. United
    8. Palcsó Tamás
    9. Mohamed Fatima

    🙂

  • Emdogh

    9. Palcsó Tamás
    8. United
    7. Vastag Tamás
    6. ByeAlex
    5. Baricz Gergő
    —————–
    4. Mohamed Fatima
    3. Agárdi/Pál
    —————–
    2. Radics Gigi
    1. Janicsák Veca
    És emberek? Arra még senki se gondolt, hogy esetleg a szándékosság a zsűrinél (KSA/Rácz továbbjutása) inkább arra irányul, hogy gyengébb legyen a döntő felhozatala, vagy esetleg a kijutó is gyengébb vagy tucat legyen? Esetleg így akarnak valakinek zöld utat biztosítani a verseny 1. helyéig (pl. Giginek)? Vagy ez eretnek gondolat?

  • EuroMach

    9.Palcsó Tamás
    8.ByeAlex
    7.Mohamed Fatima
    6.United
    5.Vastag Tamás
    —————————-
    4.Janicsák Veca
    3.Barcz Gergő
    2.Radics Gizi
    1.Agárdi Szilvi&Pál Dénes

  • Morgo

    A mai sorrend a zsűri részéről borítékolható: Radics Gigi és Pál Dénesék. Biztosan kampányolni fognak a nagy haver Unitedért. Szerintem a szavazó bázis alapján jó eséllyel mehet tovább Vastag Tamás vagy Janicsák Veca. Az tényleg elgondolkodtató, amit a zsűri művel, de így vagy úgy irányítani is lehet a szavazást, de valamilyen szinten úgyis az lesz a végén, amit már jó előre eltervezett az eurovisios stáb. Ami menet közben történik lényegtelen, csak az előre eldöntött cél legyen meg. Az meg végképp unszimpatikus volt, egyesek ‘ megsértődnek” azon, hogy a nézők merészelik a közösségi oldalakon kifejteni a véleményüket, és nem fogadják el kritikátlanul az övéket! Elfelejtik, hogy utána úgyis csak azok a dalok és előadók maradnak talpon, akit elfogad a hallgatóság. Rá lehet egy döntéssel erőszakolni bárkit a nézőre, de szerencsére utána más az élet dönt. Most is az a véleményem, hogy jó lenne már a zsűrin változtatni, mert egyre rosszabbak.

  • Mimi

    1. Agárdi Szilvi-Pál Dénes
    2. ByeAlex
    3. Radics Gigi

    4. Baricz Gergő
    5. Mohamed Fatima
    6. Janicsák Veca

    7. United
    8. Palcsó Tamás
    9. Vastag Tomi

  • StanB

    1.Janicsák Veca
    2.Radics Gigi
    3.Agárdi Szilvi és Pál Dénes

    4.ByeAlex
    5.Baricz Gergő
    6.Mohamed Fatima
    7.Vastag Tamás
    8.Palcsó Tamás
    9.United

  • Edd

    9. Vastag Tamás
    8. Radics Gigi
    7. Agárdi Szilvi-Pál Dénes
    6. Mohamed Fatima
    5. Palcsó Tamás
    4. Baricz Gergő
    3. United
    2. ByeAlex
    1. Janicsák Veca

  • djtanarur

    Már egy jó ideje rendszeres látogatója vagyok az oldalnak, de még sosem írtam véleményt! De a tegnapi nap után egyértelmű volt számomra a forgatókönyv.
    Először is kár összeesküvés elméleteket generálni, mert úgyis úgy van ahogy akarják! Nem látjátok, hogy mire megy ki a játék….. Okosan ki lett találva a továbbjutási rendszer, úgy, hogy az menjen ki Malmöbe, akit küldeni akar a zsűri- Keresztes Ildi és Laura, valamint a mai két közönség kedvenc körítés lesz a jövőheti adásban. Véleményem szerint a tegnapi adásban két középszerű dalt tartott érdemesnek a zsűri a továbbjutásra. Véletlen? A válasz: NEM! Ezzel is segítve végső akaratukat!!! Vagy, a mai adásból Radics Gigi és Dénesék tovább fognak jutni, mert egy jóval egyszerűbb utat alakítottak ki számukra! A válasz: IGEN! Számomra egyértelmű, hogy a zsűri a Radics lányt, vagy a párost akarja Malmöben látni! A többi 28 előadó egy színjáték része, amire valószínűleg már úgy is rájöttek! Bár ne lenne igazam, és a zsűri ma mindent másként gondolna, de erre vajmi kevés esélyt látok! Ne értsetek félre, szerintem is nagyon tud énekelni a Gigi, de a dal számomra nem elég jó, sokkal jobb dallal kellene küldeni! Látok rációt a duó adta hatásvadász lehetőségben is, de kétségeim vannak Szilvivel kapcsolatban!
    Hát ennyi! Sajnos, a kedves zsűri úgy terelget minket ahogy neki éppen megfelel, és végül az ő akarata fog érvényesülni! Ennek értelmében már most merem borítékolni, hogy idén májusban, Radics Gigi, vagy Dénesék fogják képviselni hazánkat!

    • szasza1975

      Azt nem mondom, hogy nincs részben igazad! DE! Gigin és Déneséken kívül (legalábbis szerinted a zsűri őket favorizálja és tuti ott lesznek a döntőben)lesz még 2 dal. Erre a 2 dalra is szavazhatnak a nézők! Tehát bármennyire is szeretné a zsűri Gigit vagy Déneséket küldeni, a másik 2 dalra leadott nézői szavazatok még mindent megváltoztathatnak! Persze ehhez kellő számú szavazat szükséges. Ha meg mégis Gigi vagy Dénesék kerülnek ki győztesen, az csak úgy lehetséges, hogy a nézők tömege szavaz rájuk. Akkor pedig nemcsak a zsűri akarja őket, hanem a nézők is. Tehát valahol ez egy közös döntés lesz. Aztán majd meglátjuk, hogy mindez mire lesz elég Malmöben…

    • Bohém

      Az szerintem nem baj, ha a zsűri is Gigi és az Agárdi duót favorizálja, akkor, ha az a különböző net-es fórumok előszavazásaival összhangban van. A többség ezt a két nótát tartja a legjobbnak, nem véletlenül, mert a többi csak langyos körítés.
      Abban viszont egyetértünk, hogy a zsűri madzagon rángatott bábfigurák csapata. Megvan persze nyilván a saját véleményük is, de itt most szócsőbe kell beszélniük (A gázsi nagy úr). Igaz ez nem lehet könnyű, ezért mondják az ellentmondó hülyeségek tömkelegét. Persze Jenő már önmagában is egy beképzelt majom, nem kell neki segítség. Egyedül Magdit nem értem, miért vállalt egy ilyen gennyes szerepkört, csak lejáratja magát. Mi szüksége erre, amikor Ő egy szuper jó énekes.
      Egyébként meg teljesen mindegy ki jut ki. A Youtube-on kalandozva 10 „My list” összeállításból 9-nél a dán lány az élen. Teljesen megérdemelten magasan kiemelkedve az eddig már benevezett dalok közül. Mi sem vagyunk a közelében.

    • szasza1975

      Mint minden versenynél, nyilvánvalóan itt is a cél a győzelem. DE! 39 ország indul az idei versenyen, tehát ha bejutunk a döntőbe (ahol 26 ország képviseli magát) szerintem az már egy jó eredmény. És ha ott elérünk egy jobb helyezést, az már NAGYON JÓ eredmény. Nem csak az 1. hely az értékes, hiszen a lényeg, hogy megmutathatjuk magunkat Európának. Ha bejutunk a döntőbe, akkor kétszer is!

    • Bohém

      Ebben igazad van, de azért gondolom Te sem esnél depresszióba, ha egyszer már végre ez a kis ország is kivágná a rezet! Ha mindig megelégszünk a kevesebbel, soha nem jutunk előbbre. A mércét emelni kell! (Persze elismerem az 1. hely így elsőre valóban rózsaszín álom.)

  • djtanarur

    Ok, ebben meg neked van igazad! De KSA és Rácz Gergő rajongó tábora messze elmarad a Gigi, vagy a Dénesékéhez képest! Ezt pedig tudja a zsűri, és ezért nem lesz se Ildi, se Laura a négyben!!!

    • szasza1975

      Értem, mire gondolsz. Bár abban nem vagyok biztos – igaz egyikünk sem ismeri a rajongó táborok nagyságát – hogy KSA-nak ne lenne akkora tábora, mint Ildinek vagy Laurának. Rácz Gergővel kapcsolatban egyetértek veled. Személy szerint KSA dalát én igenis jónak tartom, bár azt megjegyezném, hogy csak angolul!

  • Caedy

    Anélkül, hogy bántani akarnám, küldjük a vak lányt a szépszemű fiúval Malmöbe.

    A tegnapi döntéssel nagyságrendileg egyetértek de az az Elődöntő Gigivel meg Szilviékkel szerintem erősebb. Nálam ők tuti továbbjutók, a többi meg lényegtelen, mert véleményem szerint úgyis a kettő között dől majd el a végén.

    Amúgy az idei dalok valahogy nekem nagyon nem jönnek be, egyik rosszabb, idegesítőbb (pl: KSA: salalalalal … ááá a hajam tépem) A CD vagy Kati legalább jó dalokkal ment ki. Szóval ha már nem olyan jó a dalunk legalább játszunk az érzelmekre és legyünk hatásvadászok.

    Hajrá Dénes és Szilvi

  • Jóslat:
    Zsűri – Agárdiék és Radics Gigi
    Nézők – ByeAlex és Janicsák Veca

    Amit szeretnék:
    Zsűri – Radics Gigi és ByeAlex
    Nézők – United és Janicsák Veca

  • Dun

    9. Palcsó Tamás
    8. ByeAlex
    7. Vastag Tamás
    6. Agárdi-Pál duó
    5. Mohamed Fatima
    4. Baricz Gergő
    ___________________
    3. United
    2. Janicsák Veca
    1. Radics Gigi

  • Vivi

    9. Vastag Tamás
    8. Palcsó Tamás
    7. Baricz Gergő
    6. Dénes&Szilvi
    5. Mohamed Fatima
    4. United
    3. Radics Gigi
    2. Janicsák Veca
    1. ByeAlex

  • the_wishmaster

    9. Vastag Tamás
    8. Palcsó Tamás
    7. ByeAlex
    6. Agárdi – Pál
    5. Mohamed Fatima
    —————–
    4. United
    3. Baricz Gergő
    2. Radics Gigi
    1. Janicsák Veca

  • 9. Palcsó Tamás
    8. Baricz Gergő
    7. Vastag Tamás
    6. United
    5. Mohamed Fatima
    4. Agárdi-Pál
    3. ByeAlex
    2. Janicsák Veca
    1. Radics Gigi

    De nagyon félek attól, hogy Vastagot beszavazzák Alex vagy Veca helyett…

  • barna03

    Nekem nem tetszik ez a gyenge szám amit Mohamed Fatima elvállalt, nem is értem miért, de ő sem olyan jó mint régen. Baricz Gergő pedig nem énekel, hanem morog. Ez a két szám nekem ezért szerintem nem illik a döntőbe. A többi számnál vagy a dal, vagy az előadó az aki legalább tetszik.
    United nem volt soha a kedvenceim között, de most nagyon tetszik, egyéni és nem primitív.

  • Gabiii

    Ez egy elég egyértelmű elődöntő lesz szerintem.
    Zsürinél Gigi és Dénesék, az SMSeknél meg mivel nincs több jó dal a rajongó tábor fog dönteni, szóval Veca és Tamás.
    A döntőben én még mindig nem hiszem el, hogy Rácz Gergő ott lesz a 4-ben. :S

  • wooderson

    Szerintem Szilvi &Dénes mégpedig azért mert mindketten jól énekelnek és nagyon szép a dal.. Csak nekik van esélyük jól szerepelni az euróvízíon ..Talán még Rácz Gergő.. De ő is akármilyen jó, csak a végén lenne a sornak ..

  • wooderson

    Még egy gondolat Szilvike fogyatékossággal él, ez mellett nagyon szépen énekel e miatt olyan szavazatokat is kaphatunk akik ‘normál’ esteben (mivel nem vagyunk túl népszerűek európában) soha nem szavaznának ránk !

    • Bohém

      Valóban sokak érzelmeire hathat, de úgy is gondolhatják, hogy tudatosan erre akarunk mi magyarok rájátszani, ez meg nem szimpatikus. Én némi kockázatot is érzek abban, ha egy eddig a maga kis zárt világában élt, szerintem lelkileg sérülékeny lányt hirtelen bedobunk az oroszlán barlangjába. Nem az elért helyezésünk érdekel, hanem a lányt féltem. Nem engedném őt a médiahóhérok kezei közé!!!!!

    • „Szilvike fogyatékossága” és Dénes két szép szeme az a két ok, amiért egyáltalán vannak rajongóik. És akkor pont. 🙂

  • Bakancs

    1.Janicsák Veca
    2.Radics Gigi
    3.Agárdi Szilvi és Pál Dénes
    4.ByeAlex
    5.Mohamed Fatima
    6.Baricz Gergő
    7.Vastag Tamás
    8.United
    9.Palcsó Tamás

  • manus

    A mai estén egyetlen dalra se tudom azt mondani, hogy jó. De nézzük a sorrendem:

    elmegy:
    1. United
    2. Radics Gigi
    3. Palcsó Tamás
    4. Baricz Gergő

    középgyenge:
    5. Agárdi Szilvi-Pál Dénes
    6. Vastag Tamás
    7. Janicsák Veca

    katasztrófa:
    8. Mohamed Fatima
    9. ByeAlex