Tudóstó: Klész Imre
Forrás: oikotimes.com
Ma est 5 ország fog selejtezni. Svédország, Litvánia és Lettország az első elődöntőt fogja adni, Norvégiában második esély forduló lesz, Horvátország pedig a harmadik fordulót rendezi meg ma este.
20:00 Svédország
Internetes közvetítés: http://svt.se/melodifestivalen
Résztvevők:
1. Dilba – „Try Again”
2. Swingfly – „Me and My Drum”
3. Jenny Silver – „Something In Your Eyes”
4. Jonas Matsson – „On my own” (web wild card)
5. Le Kid – „Oh My God”
6. Rasmus Viberg – „Social Butterfly”
7. Pernilla Andersson – „Desperados”
8. Danny Saucedo – „In the Club”
20:10 Horvátország
Internetes közvetítés: http://www.hrt.hr/index.php?id=hrt-uzivo
Fellépők:
Katica Marinovic
Doris Teur
Mirko Švenda
Ana Eškinja
Saša Lozar
Tina Vukov
Miro Tomic
Jelena Vanjek
Dora Benc
Sabrina Hebiri
Jacques Houdek
20:00 Litvánia
http://www.lrt.lt/standalone.php?channel=234940&quality=high
Résztvevők:
Sasha Song – The Slogan of our nation
Monika – Days go by
Agnieška – Her name is May
The Independent – 7th bus
Mino – Don’t go
Ramūnas Difartas & Gyvo Garso Klubas – Before you go
Martynas Beinaris – Tomorrow and after
Dovydas Maščinskas – Dirty Avenue
Urtė Šilagalytė – Candy baby
Neferit – 3 wishes
Aurelija Slavinskaitė – The end
Gintarė Korsakaitė – Atmerk akis
Laura Jaraitė – City of steel
Mezzo Tronic – I mean it
20:00 Norvégia
Internetes közvetítés: http://www.nrk.no/nett-tv/prosjekt/218/
Fellépők:
Use me – Daisy vs. Pernille & Marius – I’ll be yours
Sie Gubba – Alt du vil ha vs. Mimi Blix – Allergic
Gatas Parlament – Jobbe litt mindre og tjene litt mer vs. The Lucky Bullets – Fire below
Endre – Oh, oh (Puppy love) vs. Susperia – Nothing remains
20:20 Lettország
Internetes követítés (nincs adat)
Résztvevők:
„Rough Enough” (Ģirts Zebuliņš un Atis Zviedris)
„Daylight” (D-family)
„Let Me Be” (Sabīne Berezina)
„It’s Not Easy” (Dace Upīte un Nikolajs Puzikovs)
„Love Is Like An Aeroplane” (LieneCandy)
„Don’t Stop The Dance” (Evija Sloka)
„Walking On My Tiptoes” (Ineta Rudzīte un Uldis Timma)
„You Are” (Grupa “Pieneņu vīns”)
„Let It Be Me” (Jānis Stībelis)
„Hop” (Grupa “Blitze”)



Sasha Song avagy Sasha Son egy és ugyanaz ugye? 😀 vagynem?
A svédeknél drukkolok Jenny Silvernek. Halgattam a dalokból, és az övé tetszett a leginkább. 🙂
Ma Irországban is prezentálják a dalokat! 19:50 RTÉ: http://www.rte.ie/live/
Litvánoknál igen, szerintem ugyanaz lehet! 🙂
a svédeknél pedig: $ nekem is Jenny tetszik a legjobban! 🙂 már meg lehet hallgatni a dalokat egészben is itt (alatta a többi is):
http://svtplay.se/v/2318017/melodifestivalen/something_in_your_eyes_med_jenny_silver?sb,k151375,2,f,-1
Valaki! PLS! Én már kerestem de nem találtam! A Lett netes közvetítésre tud esetleg egy linket? annyira szeretném azt is nézni!
szerintem az oikon biztos lesz link ha kezdődik,mert mindig kiteszik.
aaakaadooziiik! 🙁
A svédek közvetítése brutálisan jó! képminőség és akadásmentes:) mintha tvben nézném:D
a minőség nekem is naggyon jó, de nagyon akadozik!
nem tom nekem semmi akadás pedig szerény 2 megás netem van szal nem egy fiberpower:)
Nekem nem akadozik.Tökjó minden.Nagyon jó volt az adáskezdés! 😀 Marie Serneholt valami eszméletlen szép! *_*
Nekem 6 MBos a net, de akadozik 🙁 :'(
Az enyém is akadozik.De annyira nem is érdekelnek a svédek.
nekem is 2 megás a netem! frissítettem, és nekem is akadás mentesen megy már! 😀 😀 jajj de jó a színpaduk! meg tök jó koreográfiát dobtak össze ehhez a számhoz!
Dilba nem volt rossz,de azért nem erőltette meg magát.
a tanonc féle linken próbáljátok! fent az első cikkben van! én onnan nézem és már jó!
Swingfly egy fokkal jobb volt.
Az eyes tuti továbbjutó:)
Jenny Silver valami nagyon jó volt! :D:D
ooohhh! hát Jenny! Naaagyooon jó volt! $ Tovább kell jutnia! imádom! 🙂
Új kedvenc:)Lettország.Uncsi Melodifestivalen után legalább a lett megy:)elég jó dalok:)
Jonas Matsson nem volt rossz,de ez ne jusson tovább!
Oh My God…no comment 😛
Le Kid szerintem jó volt.Szép lányok jó hanggal.
Oh My God… a véleményem egyezik a szám címével! xD
ezt a mozgást neee:D amugy nem rossz vigaszágra jó lesz sztem
Hát az Oh my god jobb mint ez a Social butterflies.
Ramus Viberg…fú felejtős.
Letteknél mutattak pillanatnyi állást, a HOP vezetett magas fölénnyel, kb a szavazatok 2és félszerese ment rájuk!
itt lehet azt is „nézni” (nagyon nagyon akadozik!)
http://www.eradio.lv/tv/ltv1.php
Pernilla Anderson… hát nem nagy szám.
Hát jah ez olyan semmilyen
Pernilla: Jó kis dal és plusz pont hogy svédül énekel,de ez most nem jött át.