Tudósító: Szücs Zoltán
Forrás: eurovision.tv
A kis balkáni állam rendíthetetlenül küzd első független továbbjutásáért, ezúttal a Who See rapduó bevetésével. A csapat Nina Ziziccsel kiegészülve, az Igranka című dallal fogja táncra buzdítani az Eurovíziót otthon, vagy a helyszínen figyelemmel követőket.
A Kotori-öbölben élők méltán büszkék arra, hogy lakóhelyük a világörökség része. Májusban eldől, hogy az Eurovízió kapcsán is okot kapnak-e a megelégedésre, hiszen a Who See (vagy Who See Klapa) együttes is itt született meg. Igaz, a két tag közül csupán a 32 éves Dedduh (Dejan Dedovic) a törzsgyökeres kotori, társa, Noyz (Mario Djordevic) Herceg Noviban látta meg a napvilágot.
A 2000-es évek elején kezdtek komolyabb közös zenélésbe, Dim po dim című slágerük felvételével. Első nagylemezük csak hét év múlva jelent meg, a másodikra pedig 2012-ig kellett várniuk a rajongóknak. A „Reggaeton Montenegro” néven elhíresült számuk az egész Adriai-régiót meghódította, az MTV regionális TOP20 listáját öt héten át vezette, a zenecsatorna nyolcszáznál is több lejátszással és komoly díjakkal fejezte ki elismerését. Ráadás, hogy a humora miatt is népszerű kettős történelmet írva az első montenegrói formáció, aki MTV EMA jelöléssel büszkélkedhet.
Civilként Dedduh nős, egy játékboltban dolgozik eladóként. Noyz saját stúdiójában munkálkodik, legfőképp grafikai szerkesztéseken. Mondanom sem kell, hogy ez a képesség a Who See életében is több ízben – például borítótervezések alkalmával – jól jött már.
Nina Zizic 2003-ban került rivaldafénybe. Odlazi volt az első kislemezének a neve, ezt a későbbiekben hat másik követte. A régió zenei fesztiváljainak aktív résztvevője, számos díj díszesíti a szobáját. 2006-ban már megpróbált kijutni az Eurovízióra, Potrazi me című dala viszont nem bizonyult eléggé sikeresnek.
Az Igranka szerzője Djordje Miljenovic, 1980-ban született, a nagyközönség többnyire Wikluh Sky néven és a Bad Copy trió tagjaként ismeri.
Én egészen pontosan tegnap óta kaptam rá a számra 🙂 Ha látványos show-t csinálnak, szerintem akár meglehet a továbbjutás nekik.
Igazándiból nincs ezzel a dallal semmi bajom, sőt..egyre jobban kedvelem. Remélem hogy továbbjut, megérdemelnék már végre. 39/25
Tipp:Döntő 15-20hely
érdekes módon idén az egyik legnagyobb kedvencem. 🙂 Bízok benne, hogy idén meglesz nekik a döntő, mert megérdemelnék végre.
nagyon szurkolok nekik! 39/6
A 2009-es próbálkozásuk óta a legjobb daluk. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy továbbjutnak. Montenegrónak nem erőssége az összetett és látványos show kreálása a dalokhoz (2009-ben is egy jó dalhoz elképesztően gyenge showt raktak össze). Pedig ez a dal megkívánja, nem lesz elegendő ha kiállnak a színpadra és elnyomják. Ehhez a dalhoz showműsor kell.
Nálam: 12/16
Tippem: 12/16
Nálam ez top10, de nem hinném, hogy bejutna a döntőbe. Maga a műfaj szerintem csak egy szűk rétegnek jön be a nézők közül. Én meglepődnék ha ez továbbjutna. Állítólag az énekesnő elég jó élőben, de a két rappelőről vannak kétségeim. Egy jó színpadi show tényleg megdobná az egészet.
TIPP: ELŐDÖNTŐ 14-16.
Igaz nem ide vág, de most olvastam pont az oikotimes.com-on (akik minden évben próbálják a rajongók szavazataiból megtippelni a győztest, az elmúlt 2 évben sikerült is nekik), hogy ez eddigi közel 12 ezer szavazat után Dánia és Málta állnak az első helyeken. Még a végén bejön az, hogy vagy Málta vagy Magyarország jut a döntőbe. 😀
‘We start with the oikotimes.com Europrediction 2013. More than 11,500 unique votes and Denmark with Malta lead the semifinals respectively. ‘
Hát, ez az idei verseny legrosszabb dala. Ez még Romániát is alulmúlja. Gyűlölöm! 39/39.
A román dal az egyik legjobb idén!
És a montenegrói!
Ez egy nagyszerű dal, modern, divatos mégsem gagyi és simán a top 10 között lehetne nálam, DE szerintem nagyon elrontja hogy nem angolul van. Szerintem ehhez a dalhoz sokkal jobban menne egy angol szöveg mint a jelenlegi. Ezért nem vagyok benne biztos, hogy továbbjut, de azért szurkolok neki. Nálam 39/20
Abszolút favorit, szerintem továbbjut. 39/12
Magyarázza már meg valami, hogy miért ennyire népszerű ez a dal? Ezt nem tudom felfogni. De nem baj, lehet hogy csak én vagyok túl konzervatív és nem tudok elszakadni a balladáktól. Az Euro neuro jobb volt.
Bár nem vagyok „valami” de feltételezve hogy csak elütés volt próbálok válaszolni :). Fentebb írtad hogy a román dal az egyik legjobb idén. Ezt nevezik ízlésnek, szerintem meg az a dal a legalja az idei mezőnynek (tavaly meg az Euro Neuro volt). Ebben a dalban szerintem azt szeretik sokan, hogy egyszerre merész húzás egy Eurovízióra de valamennyire azért populáris zene tud maradni. Személy szerint Nina részeit kifejezetten kedvelem, illetve a dal közepén jól sikerült a rap rész.
Jaj, igen bocsi, az valaki akart lenni! 😀
Nekem tetszik a dal,de ha nem lesz hozzá egy jó show akkor kiesnek az elődöntőben!
Szerintem a maga nemében ez egy jó szám, bár nincs a kedvenceim között, mivel nem vagyok rajongója a műfajnak.
Szerintem továbbjut, mivel kitűnik a többiek közül.
Nekem nagyon bejön, a videoban 2:24-től pedig egyszerűen zseniális szerintem. Valóban sokkal jobban hangzana a rap angolul, de így sem rossz. Szívesen hallgatnám a döntőben is.
Nekem is tetszik, különleges az esc-n, tetszik, hogy mertek vállalni egy különc dalt! Ennek ellenére nem hiszem, hogy döntős lesz, sajnos.
Egyértelműen bejött már az első hallgatás után! Még nem csináltam listát, de top 10 környéke lehet.