Eurovízió 2010: Ezen a hétvégén Lengyelország és Örményország dönt

Tudósító: Klész Imre
Forrás: esctoday.com
Frissítve: a litván válogató első elődöntőjének résztvevőivel
lengyel közvetítés internetes linkjével (20010.02.14. 09:22)

Szombaton a svéd Melodifestivalen második elődöntője és a litván Eurovizijos 2010 első elődöntője lesz látható, vasárnap Örményország és Lengyelország dönt, Szlovákia pedig az első középdöntőt rendezi meg. Mától egyébként az Eurovízió speciális honlapján élőben lehet nézni az olimpiát is.  Nézzük a hétvége dalversenyes vonatkozású műsorait! Az internetes elérhetőségek linkeji frissítve lesznek, amint lesz információ róla.

Szombat

20:00 Svédország – Melodifestivalen 2010 – második elődöntő
internetes közvetítés: http://svt.se/melodifestivalen..

20:30 Litvánia – Eurovizijos 2010 – első elődöntő
internetes közvetítés: (szélessávú) (normál)

Vasárnap

18:40 Örményország – Nemzeti döntő
internetes közvetítés: ?

20:15 Lengyelország – Nemzeti döntő
internetes közvetítés: Élőben itt!
Vagy az eurovision.tv honlapján, Octoshape plugin szükséges hozzá
Kábeltelevíziós, műholdas közvetítés: TVP Polonia

20:15 Szlovákia – első középdöntő
internetes közvetítés: nincs
Földi sugárzású televíziós közvetítés: STV1

Résztvevők

Svédország

1 Eric Saade – Manboy
(Fredrik Kempe, Peter Boström/Fredrik Kempe)
2 Andra Generationen & Dogge Doggelito – Hippare hoppare
(Vlatko Ancevski, Vlatko Gicarevski, Mats Nilsson, Teddy Paunkoski, Otis Sandsjö, Stevan Tomulevski, Douglas Léon)
3 Anna-Maria Espinosa – Innan alla ljusen brunnit ut
(Stefan Woody/Danne Attlerud)
4 MiSt & Highlights – Come and get me now
(Mia Terngård, Stefan Lebert/Mia Terngård)
5 Pauline – Sucker for love
(Fredrik Ödesjö, Andreas Levander, Johan Wetterberg/Pauline Kamusewu)
6 Andreas Johnson – We can work it out
(Bobby Ljunggren, Marcos Ubeda/Andreas Johnson)
7 Kalle Moraeus & Orsa Spelmän – Underbart
(Johan Moraeus/Lina Eriksson)
8 Hanna Lindblad – Manipulated
(Sarah Lundbäck, Iggy Strange-Dahl,Hayden Bell, Erik Lewander)

Litvánia

1. Kafka, Ruta & Kivi – Tonight
2. Mino – Angela
3. Monika Linkyte – Give away
4. Gabriele – Girl
5. Avenue Acoustic – Aklomis myliu tavo varda
6. Imantas – Won’t you come back?
7. Onsa – Will you be my wife
8. Daina Bileviciute – Myliu gyventi
9. Sasha Song & Nora – Say ‘yes’ to life
10. Urte – Angelai
11. Aiste Pilvelyte – Melancolia

Örményország

1. Another Story – Ays dzmer (This winter)
(A. Sargsyan)
2. Ani Arzumanyan – The Mermaid song
(A. Nersisyan)
3. Meline Beglaryan – We must believe
(M. Beglaryan)
4. Emmy & Mihran – Hey (Let me hear you say)
(V. Ter-Yeghishyan/M. Kirakosyan)
5. David Ashotyan – Infected dreams
(D. Ashotyan)
6. Nick Egibyan – Countdown
(N. Egibyan)
7. Maria Kizirian – Little Red Riding Hood
(M. Kizirian)
8. Razmik Amyan – My love
(V. Petrosyan/V. Zadoyan)
9. Eva Rivas – Apricot stone
(A. Martirosyan/K. Kavaleryan)

Lengyelország

1. Leszcze – Weekend
2. Dziewczyny – Cash box
3. Iwona Węgrowska – Uwięziona
4. Marcin Mroziński – Legenda
5. Aneta Figiel – Myśl o Tobie
6. Nefer – Chciałem zostać sam
7. ZoSia – Jak ptak
8. Anna Cyzon – Love me
9. Sonic Lake – There is a way
10. VIR – Sunrise

Szlovákia

1. Marián Bango – Ty tu ticho spíš
(T. Jediný)
2. Mayo – Tón
(Mayo)
3. Kristina – Horehronie
(Martin Kavulič/Kamil Peteraj)
4. Petra Humeňanská – Rosa rosí
(P. Humeňanská)
5. Robert Mikla – Voda a oheň
(Milan Herstek/Milan Herstek, Robert Mikla)
6. Pavol Remenár, Klára & Liquid Error – Figaro
(P. Farnbauer, P. Jursa/P. Jursa)
7. Renata Čonková & Martina Polievková – Dúha
(E. Čonka/P. Kubica)
8. Michaella – O nás
(V. Gnepa/S. Kaščáková)
9. Richard Čanaky & FBI – Zlomené krídla
(R. Čanaky)
10. Robo Opatovský – Niečo máš
(R. Opatovský/P. Konečný)
11. Get Explode – Blue sun
(M. Čurko, L. Kováč)
12. Miro Jaroš – Bez siedmeho neba
(Miro Jaroš, Vladimír Gnepa/Miro Jaroš)

62 Comments

Moldovában szakmai zsűri választott ki 25 dalt, és a közönség máig szavazhatott, a kiesettek közül melyik 5 dalnak ad egy “második esélyt”. Ezt, ha minden igaz, holnap kihirdetik, és február 27-én tartanak egy elődöntőt, majd március 6-án, a román válogató napján tartják ők is a döntőjüket.

Comments are closed.