Eurovízió 2009: hétvégi tévéműsor

esctelevisionTudósító: Klész Imre
Forrás: old.eschungary.hu – wikipedia
Legutolsó kiadás: 2009.02.27. 18:23
Frissítve: izraeli nemzeti döntő internetes közvetítésének linkjével, szlovák nemzeti döntő résztvevőivel, elődöntők továbbjutói kiemelve

Újra itt a hétvége, több eurovíziós esemény is lesz. A hétvégi műsorhoz hozzávettük a hétfői izraeli döntőt, így 4 napos lesz az eurovíziós hétvége. De most nézzük sorban


2009.02.27. péntek

20:05 Horvátország (HRT2) – DORA 2009
elődöntő – Élő RÁDIÓ
http://www.hrt.hr/streams/hr2.ram

20:10 Lettország (LTV1) – Eirodziesma 2009
elődöntő – Élő TV
http://www.eirovizija.lv/lat/aktualitates/

20:15 Szlovákia (STV1) – Eurovision Song Contest
4. elődöntő – Élő TV
http://www.stv.sk/live/?1

2009.02.28. szombat

20:00 Svédország (SVT1) – Melodifestivalen
4. elődöntő – Élő TV
http://svt.se/melodifestivalen

20:05 Horvátország (HRT1) – DORA 2009
döntő – Élő TV
http://www.hrt.hr/streams/htv1.ram

20:10 Lettország (LTV1) – Eirodziesma 2009
döntő – Élő TV
http://www.eirovizija.lv/lat/aktualitates/

22.25 Portugália (RTPi) – Festival da canção
döntő – Élő TV
http://ww1.rtp.pt/multimedia/index.php?tv=1&tipo=log

22:30 Spanyolország (TVEi) – El Retorno
3. elődöntő és döntő Élő TV
http://www.rtve.es/television/eurovision2009/

2009.03.01. vasárnap

20:15 Szlovákia (STV1) – Eurovision Song Contest
5. elődöntő – Élő TV
http://www.stv.sk/live/?1

20:15 Bosznia-Hercegovina
dalbemutató – Élő TV
http://eurovision.tv
mms://media.bih.net.ba/rtvbih

2009.03.02. hétfő

20:00 Izrael – K’dam 2009
Nemzeti döntő – Élő TV
http://www.iba.org.il/eurovil/

Résztvevők

Péntek

Horvátország – elődöntő
1. Sandra Bagaric – Kao jedno
2. Maja Vucic – Tebe imam ja
3. Ricardo Luque & Maja Vasilj – Ljubav ima tvoje lice
4. Alen Vitasovic & Lela Kaplowitz – Tamo gdje ljubav pocinje
5. Sane – Decko
6. Tomislav Bralic & Klapa Intrade – Ne damo te pismo naša
7. Drazen Zanko – Samo ti
8. Marta Kuliš – Makni se
9. Jelena Radan – Voljet cu te sutra
10. Mario Battifiaca – Ma gdje bila
11. Cager Zoc & Papak Dance Company – Ritam da se ritam
12. Marko Tolja – Stranci
13. Ivo Gamulin Gianni – Daj mi jedan razlog
14. Feminnem – Trebam te

Lettország – elődöntő
1. Camillas – Running around
2. Dace Planare & Fridis – Running around
3. Girts Zeibulinš – Place to be
4. Johnny Salamander – Party
5. Miks Dukurs – Aizejot
6. Iveta Baumane & Ivo Grisninš-Grislis – Tic tac
7. Ginta Eke – Be yourself
8. Natalija Tumševica – Dinamite
9. Trianas Parks – Call me any time you need a problem
10. Intars Busulis – Sastregums
11. Kristina Zaharova & Annija Putnina – Angel of mine
12. Astra – Have to say goodbye
13. Edijs Šnipke – Make my day
14. Ketta – Without you
15. Policistas – In love we trust
16. Fidji – Don’t want to say goodbye
17. Aisha feat. G-Point – Hey, hey
18. Simply 4 – When the sun is going down
19. Sabine Berezina feat. Per – Bye, bye
20. Valters Fridenbergs – For a better tomorrow

Szlovákia – 4. elődöntő
1. Barbora Balúchová & Red Rose – Nakoniec
2. Nocaden – Na co asi myslíš
3. Brigita – V noci
4. Quasimondo – 16 barov
5. Zachariáš Hubácek – Bolo bolo ZSŰRI SZAVAZÁSSAL
6. Zuzana Haasová & Funny Fellows – V mojej zime
7. Palo Drapák – Kricím na svätých
8. Janais – Taram ta rej
9. Miro Jaroš – Malý hlas
10. Martina Schindlerová – Krídla

Szombat

Horvátország – döntő
1 Viva – Opet
2 Ana Bebic – Mrzim spore stvari
3 Franka Batelic – Pjesma za kraj
4 Aria – Istina je
5 Rusway – Što ce mi ljubav
6 Igor Cukrov – Lijepa Tena
7 Hari Roncevic & Kvartet Bravo – Još uvik
8 Denis Dumancic – Srce moram seliti
9 Danijela Pintaric – Zlatna rijeka
10 Mio Lešina – Zaljubljena
11 Tomislav Bralic & Klapa Intrade – Ne damo te pismo naša
12 Drazen Zanko – Samo ti
13 Mario Battifiaca – Ma gdje bila
14 Cager Zoc & Papak Dance Company – Ritam da se ritam
15 Ivo Gamulin Gianni – Daj mi jedan razlog
16 Feminnem – Trebam te

Svédország – 4. elődöntő
1 Agnes – Love, love, love
2 Star Pilots – Higher
3 Susanne Alfvengren – Du är älskad där du går
4 Anna Sahlene & Maria Haukaas Storeng – Killing me tenderly
5 Thorleifs – Sweet kissin’ in the moonlight
6 Sarah Dawn Finer – Moving on
7 Next 3 – Esta noche
8 Malena Ernman – La voix

Portugália – döntő
1 Nucha – Tudo está na tua mão
2 Romana – Acordem olhos doirados
3 Filipa Baptista – O teu lugar
4 André Rodrigues – Não vou voltar a mim
5 Luciana Abreu – Juntos vamos conseguir (yes we can)
6 Nuno Norte – Lua sem luar
7 Tayti – Amore mio, amore mio
8 Fernando Pereira – É o amor
9 Eva Danin – Amar mais forte que o vento
10 Francisco Andrade – Voar é ver
11 Flor-de-Lis – Todas as ruas do amor
12 Nuno & Fábia – Náo demores (quero-te aquecer)

Spanyolország – 3. elődöntő
1 Santa Fe – Samba house
2 El Secreto De Alex – Por esta vez
3 Julia Bermejo – Yo no estás
4 Biquini – Una chica normal
5 Mirela – Nada es comparable a ti
6 Solydo – Tú
7 Isi – Ahora no
8 Remembrances – Espejismo
9 Beatriz – Dónde te metes
10 Dulce – Bésame

Spanyolország – döntő

1 La La Love You “Dame un beso”
2 Noelia Cano “Cruza los dedos”
3 Jorge González “Si yo vengo a enamorarte”
4 Virginia “True Love”
5 Salva Ortega “Lujuria”
6 Gran Baobab “Despedida de soltero”
7 Santa Fe “Samba House”
8 Melody “Amante de la luna”
9 Isi “Ahora no”
10 Soraya “La noche es para mí”
11 Mirela “Nada es comparable a ti”
12 Julia Bermejo “Ya no estás”

Vasárnap

Szlovákia – 5. elődöntő
Peter Cmorík Band  – Ked spíš
PapaJam – Nemusíš sa bát
Michal Chrenko – Proti prúdom ZSŰRI SZAVAZÁS
TH13TH – Všetko je inak
Kamil Mikulcík & Nela Pocisková – Let tmou
Metalinda – Chcem pre teba zit
Alena Kortis – Zbláznený za láskou
Dolores – Kto nám slabým odpustí
Smola a Hrušky – Na com zálezí
Natália Hatalová – Uz spím
Desmod & Lucia Nováková – Posledná minúta

A szlovák nemzeti döntő résztvevői:

VIP – Hviezdy
Andrea Zimányiová – Prines Si Ten Kľúč
Robo Šimko & MassRiot – Môj Anjel Spí
Zachariáš Hubáček – Bolo Bolo
Martina Schindlerová – Krídla
Mukatado – Ja Sa Mám
Tomáš Bezdeda – Každý Z Nás
Robo Opatovský – Prší
Desmod & Lucia Nováková – Posledná Minúta
Peter Bažík a Andrea Sulovská – Nebudem Stáť
Janais – Taram Ta Rej
Mária Čírová – Búrka
Kamil Mikulčík & Nela Pocisková – Leť Tmou
Michal Chrenko – Proti Prúdu
Komajota – 7 Nocí

Bosznia-Hercegovina – dalbemutató
1 Regina – Bistra voda

Hétfő

Izrael – Noa & Mira Awad énekel: dalválasztó nemzeti döntő
1 – Kol shniya
2 – Na’amin bachalom
3 – Bo’i lirkod iti
4 – Einaiych

35 Comments

tanulnak az euroviziobol? nem hiszem. az idei szlovak ESC resztvetelert az EBU vert izzadt. szlovakiaban alig tudja valaki hogy mi az az ESC. csodalkoznek ha egy rossz helyezes utan jovore szlovakia ismet benevezne, de azert orulnek neki.

a szlovak zsurit egytol egyig le kellene meszarolni. fuj fuj fuj. remelem hogy szlovakia az utolso lesz az ESCen es soha tobbe nem indulnak. ez szegyen amit a zsuri muvelt az egesz valgaton keresztul…

remélem szlovákia Andrea Zimányiová – Prines Si Ten Kľúč
Robo Šimko & MassRiot – Môj Anjel Spí vagy Mária Čírová – Búrka fogják kuldeni Moszkvába

szerintem Desmond jut tovább, igaz tegnap a nő kicsit hamis volt, de Čírová sem rossz
Andrea Zimányiová nekem egyáltalán nem tetszett

Comments are closed.