Eurovízió 2009: 6 élő műsor ma este (Figge Boströmmel) FRISSÍTVE!

europeTudósító: Klész Imre
Forrás: oikotimes.com – wikipedia
Eredeti kiadás: 2009.02.07. 07:55

Ha szombat, akkor nemzeti döntő. A mai napon 3 selejtezőt láthatunk, illetve 2 ország fogja eldönteni, hogy kit fog kiküldeni az 54. Eurovízió moszkvai versenyére.
FRISS: Észtország ma este dalbemutatót rendez!
A mai műsor:

19:55 Norvégia – Melodi Grand Prix 2009
harmadik elődöntő
élő közvetítés itt
az indulók (zárójelben a dal szerzői):
1 Sichelle “Left Right” (Mats Lie Skåre)
2 The Rebelettes “Soul Train” (The Rebelettes)
3 Ovi Martin “Seven Seconds” (Simone Larsen, Simen M. Eriksrud)
4 Jane Helen “Shuffled” (Jane Helen)
5 Foxy “Do It Again” (Hanne Sørvaag, Harry Sommerdahl)
6 Sunny “Carrie” (Solgunn Ivana, Hans Petter Aaserud)
7 Alexander Rybak “Fairytale” (Alexander Rybak)

20:00 Svédország – Melodifestivalen 2009
első elődöntő
élő közvetítés ezen az oldalon keresztül
az indulók (zárójelben a dal szerzői):
1 Nina Söderquist “Tick Tock” (Johan Lyander, Matti Alfonzetti)
2 Jonathan Fagerlund “Welcome To My Life”  (Samuel Waermö, Didrik Thott)
3 Shirley Clamp    “Med hjärtat fyllt av ljus”     (Ingela “Pling” Forsman, Bobby Ljunggren, Henrik Wikström)
4 Scotts “Jag tror på oss” (Lars “Dille” Diedricson, Martin Hedström, Ingela “Pling” Forsman)
5 Emilia “You’re My World” (Emilia Rydberg, Fredrik “Figge” Boström)
6 Alcazar “Stay the Night” (Anders Hansson, Mårten Sandén, Andreas Lundstedt, Therese Merkel, Lina Hedlund)
7 Caroline af Ugglas “Snälla snälla” (Caroline af Ugglas, Heinz Liljedahl)
8 Marie Serneholt “Disconnect Me” (Peter Boström, Tony Nilsson)

20:00 Litvánia – Lietuvos Dainų Daina
második elődöntő (három negyeddöntő és egy elődöntő után)
élő közvetítés itt
az indulók:
1 69 danguje “Meilės simfonija”
2 Ruta Ščiogolevaitė “Redemption”
3 YVA “Į dangų”
4 Urtė Šilagalytė “The Elegant Blues”
5 Donatas Montvydas “From The Distance”
6 Fuego “Žvaigždžiu milijonai”
7 Asta Pilypaite & Onsa “Labas”
8 Soliaris, Greta & SEL “Noriu žinot”
9
10
10-en vesznek részt az elődöntőben, a negyeddöntős Deivis és Rūta Lukoševičiūtė dala plágium miatt ki lett zárva, ezért még nem lehet tudni, kik fogják felváltani ezeket a dalokat ma este.

20:15 Ciprus
nemzeti döntő
élő közvetítés itt
az indulók (zárójelben a dal szerzői):
1 Tefkros Neokleous “Mary” (Tefkros Neokleous)
2 Christina Metaxa “Firefly” (Nikolas Metaxas)
3 Marlen Angelidou & The Diesel Sisters “Mr Do Right One Night Stand”     (Marlen Angelidou)
4 Marian Georgiou “Heartbeat” (Dionisis Stamatopoulos, Antroulla Michael)
5 Alex Panayi “There is Love” (Alex Panayi)
6 Zel “I’m Gonna Breakup With You” (Nikos Evagellou, Tefkros Neokleous)
7 Pieros Kezou “Bleed 4 U” (Pieros Kezou)
8 Christiana Theokli, Kostantina Georgiou, Andreas Christofrou “Moving On” (Giorgos Sinos, Christina Georgiou)
9 Katerina Neokleous “I Believe” (Katerina Neokleous)
10 Gore Melian “I Wanna Thank You” (Gore Melian)

20:35 Észtország – Eesti laul 2009
dalbemutató műsor
élő közvetítés itt
a bemutatásra váró dalok:
Laura – Destiny
Rolf Junior – Freedom
Chalice – Nelikümmend
Ithaka-Maria – One last dance
Sandra Nurmsalu – Rändajad
Traffic – See päev
Janne Saar – Too good for you
StereoChemistry – Öösiti kõndides
Köök – Üürnik
Lowry – You ain´t what I need

20:40 Málta – EuroSong 2009 Euro Showbox
nemzeti döntő
élő közvetítés itt
az indulók (zárójelben a dal szerzői):
1 The Elements “Ha Hi Hu” (Carm Fenech)
2 Baklava “Kamikaze Lover” (Philip Vella, Gerard James Borg)
3 J. Anvil “Choose Your Number”    (Augusto Cardinali, Giovann Attard)
4 Wayne Micallef “Where You Belong” (Wayne Micallef, Luke Ambrogio)
5 Classic Rebels “Tonight at the Opera” (Ralph Siegel, John O’Flynn)
6 Vittorio & Dorothy “Promises” (Chan Vella, Alexia Schembri)
7 Chiara “What If We” (Marc Paelinck, Gregory Bilsen)
8 Rosman Pace “One Million Way” (Rosman Pace)
9 Q “Before You Walk Away” (Paul Giordimaina, Fleur Balzan)
10 Kylie Coleiro “Let It Shine” (Andrew Zahra, Joe Julian Farrugia)
11 Jamie Tonna “Where Was I?” (Jason Paul Cassar, Mario J. Farrugia)
12 Christine Barbara “Life is an Opera” (Rita Pace)
13 Eleonor Cassar “Someday” (Paul Giordimaina, Fleur Balzan)
14 Raquela “Crossroads” (Philip Vella, Gerard James Borg)
15 Miriam Christine “Mama” (Miriam Christine Warner)
16 Georgina & Ruth Casingena “Avalon” (Paul Abela, Joe Julian Farrugia)
17 Alison Ellul “Typical Me” (Philip Vella, Gerard James Borg)
18 Trilogy “The Song In Your Heart” (Paul Abela, Joe Julian Farrugia)
19 Claudia Faniello “Blue Sonata” (Ray Agius)
20 Klinsmann “Butterfly Sky” (Klinsmann Coleiro, Joe Julian Farrugia)

84 Comments

Nos ki mit néz? én ciprust nézném de nem jön be. így azt hiszem máltai döntő lesz programon és Chiarát nagyon várom. rem ő lesz a befutó

Én a Melodit nézem, és valami elképesztően jó a műsor! O_o
Az első, Nina, és Alcazar volt a jó, de a mostani Caroline is megfelel az ízlésemnek. És mellesleg rájöttem, hogy a svédek nem tudják kiejteni azt, hogy ‘dzsenisz dzsoplin’.

Comments are closed.