Eurovízió 2010: az idei pontbemondó szóvivők listája

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vQZnQsBMzoc[/youtube]Tudósító: Klész Imre
Forrás: wikipedia.org
Videón: idén nem Peter Poles osztja a szlovén pontokat

A wikipedia.org nem teljes listája szerint lesz néhány ismert arc az idei döntő pontbemondó szóvivői között is. Az Eurovízió döntőjének legizgalmasabb pillanata a pontok kiosztása, melyet országonként vagy népszerű televíziós személyiségek, vagy az Eurovízióhoz köthető énekesek fognak kihirdetni. A Wikipedián 23 nevet gyűjtöttek össze. Ha tényleg hitelesek a forrásaik, akkor fogunk találkozni idén is ismerős arcokkal!

Belgium – Katja Retsin (televíziós műsorvezető, a TMF zenecsatorna VJ-je volt, jelenleg a VRT televízió műsorvezetője)
Dánia –  Bryan Rice (az idei dán nemzeti döntő résztvevője http://www.youtube.com/watch?v=tgj5yHSqeso)
Észtország – Rolf Junior (háromszoros észt nemzeti döntő résztvevő, legutóbb idén versenyzett http://www.youtube.com/watch?v=OduaEtTgpog)
Finnország – Johanna Pirttilahti (a YLE TV2 műsorvezetője)
Görögország – Alexis Kostalas (Az ERT örökös pontbemondója, aki ha teheti, egy nagyon szép szigetnek adja a 12 pontot)
Hollandia – Yolanthe Cabau van Kasbergen (sorozatszínész, a BNN televízió műsorvezetője, az FHM háromszoros “legszexibb babája”)
Horvátország – Mila Horvat (a HRT reggeli és sportműsorainak műsorvezetője)
Írország – Eileen Dunne    (Az ír RTÉ 9 órás híreinek műsorvezetője, gyakorlott pontbemondó szóvivő)
Lengyelország – Radosław Brzózka (énekes, a lengyel nemzeti döntő házigazdája)
Macedónia VJK – Maja Daniels (az MKRTV műsorvezetője)
Málta – Chiara Siracusa    (háromszoros Eurovízió résztvevő, a balladák királynője http://www.youtube.com/watch?v=EoEQP1fVlok)
Nagy-Britannia – Scott Mills (A BBC rádiós DJ-je és televíziós műsorvezetője, életéről musicalt is írtak)
Németország – Hape Kerkeling (televíziós műsorvezető, színész)
Norvégia – Anne Rimmen (sportműsorok vezetője, újságíró az NRK-nál)
Oroszország – Oxana Fedorova (szépségkirálynő, az UNICEF jószolgálati nagykövete, televíziós műsorvezető)
Örményország – Nazeni Hovhannisyan (énekesnő)
Portugália – Ana Galvão    (madridi születésű televíziós és rádiós műsorvezető)
Románia – Malvina Cservenschi (híradós műsorvezető)
Spanyolország – Ainhoa Arbizu (katalán újságíró, a Moto GP kommentátora)
Szerbia – Maja Nikolić (énekesnő)
Szlovénia – Andrea F (az idei nemzeti döntő műsorvezetője)
Törökország – Meltem Yazgan (a TRT újságírója, gyakorlott pontbemondó szóvivő)
Ukrajna – Iryna Zhuravska (modell és szépségkirálynő)

6 Comments

Comments are closed.