Eurovízió 2010: Hosszú hétvége – Macedónia VJK, Málta, Szlovénia és Spanyolország dönt

Tudósító: Klész Imre
Forrás: esctoday.com, natfinals.50webs.com
Eredeti kiadás: 2010.02.18. 19:51
Frissítés: a litván válogató második fordulójának résztvevőivel
a szombati versenyek eredményeivel

Csütörtöktől hétfőig tart ez a hétvége. Hamarosan kezdődik Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság nemzeti döntőjének első selejtezője, pénteken is lesz egy selejtező, szombaton pedig döntést hoznak. Lesz még máltai, szlovén és spanyol nemzeti döntő, Szlovákia, Litvánia és Svédország még selejtez. A műsor (az internetes linkek folyamatosan frissülnek)

Csütörtök

20:30 Macedónia VJK – elődöntő
Internetes közvetítés: http://www.zulu.mk/live/mrt
http://www.zulu.mk/

Péntek

20:30 Macedónia VJK – döntő
Internetes közvetítés: http://www.zulu.mk/live/mrt
http://www.zulu.mk/

Szombat

20:45 Málta – nemzeti döntő
Internetes közvetítés:

20:00 Svédország – 3. elődöntő
Internetes közvetítés: http://svt.se/melodifestivalen

20:30 Macedónia VJK – döntő
Internetes közvetítés: http://www.zulu.mk/live/mrt
http://www.zulu.mk/

20:00 Szlovénia – elődöntő
Internetes közvetítés: http://tvslo.si/predvajaj/v-zivo-tv-slovenija-1/tv.slo1/
http://helix10.rtvslo.si/ramgen/broadcast/slo1.rm

20:30 Litvánia – második elődöntő
Internetes közvetítés: http://www.lrt.lt/standalone.php?channel=234940&quality=high http://www.lrt.lt/standalone.php?channel=234940&quality=low

Vasárnap
20:00 Szlovénia – döntő
Internetes közvetítés: http://tvslo.si/predvajaj/v-zivo-tv-slovenija-1/tv.slo1/

20:15 Szlovákia – második elődöntő
Internetes közvetítés: nincs

Hétfő
22:15 Spanyolország – nemzeti döntő
Internetes közvetítés: http://www.rtve.es/television/eurovision/directo/

A versenyzők

Macedónia VJK

csütörtöki forduló
1. Duo Slide – Mrazam
2. Suzana Spasovska & Darko Nešovski – Bog Go Ima Sekoj Kljuc
3. Kerber – Chorbadzija
4. Treta Dimenzija – Bolest Zaraza
5. Tumbao Salsa Bend – Poludena Vo Nokta Studena
6. Bravo Band – Taa Ima Se
7. Vlatko Ilievski – Sreka
8. Gorjan Stojanovski – Najmila
9. Aleksandar Belov – Ostani
10. Gjoko Taneski – Jas Ja Imam Silata
11. Daniel Stojmanovski – Akcija Reakcija
12. Darko Ilievski – Lagi
13. Nataša Malinkova – Sever I Jug
14. Igor Mitrovic – Malecka

pénteki forduló
1. Pampersi – Sni
2. Vodolija – Solza
3. Nade Talevska – Srecen kraj
4. Teodora Trajkovska – Ljubovna pesna
5. Bojan Aleksovski – Beli konji
6. Dimitar Andonovski – Kameno srce
7. Angela Zdravkovska – Zaboravaš
8. Viktorija Apostolova – Zaboravi na se
9. Vlatko Lozanoski – Letam kon tebe
10. Jova Radevska – Se što cekame
11. Esma’s Band – Džipsi dens
12. Maja Vukicevic – Fama
13. Kristijan Jovanovski – Nikoj na ovoj svet
14. Parketi – Ti si kisi fenomen

Málta
1. Dorothy Bezzina – Moments
2. Foxy Federation – Fired up
3. Lawrence Gray – Stories
4. Eleanor Spiteri – Velvet ocean
5. Claudia Faniello – Reincarnation
6. Thea Garrett – My dream
7. Priscilla & Kurt – Waterfall
8. Nadine Axisa & Clifford Galea – Once in a lifetime
9. Glen Vella – Just a little more love
10. Audrey Marie Bartolo – Good intentions
11. Klinsmann – Her name was Anne
12. Claire Galea – Ole Satchmo blues
13. Wayne Micallef – Save a life
14. Petra Zammit – All I need
15. Ryan Dale & Duminka – One 4 u
16. Eleanor Cassar – Choices
17. SilverClash – Broken
18. Tiziana Calleja – Words are not enough
19. Ruth Portelli – Three little words
20. Pamela – Hold on

Svédország
1. Alcazar – Headlines
2. Johannes Bah Kuhnke – Tonight
3. Elin Lanto – Doctor doctor
4. Erik Linder – Hur kan jag tro på kärleken
5. Getty Domein – Yeba
6. Timoteij – Kom
7. Darin Zanyar – You’re out of my life
8. Crucified Barbara – Heaven or hell

Szlovénia
elődöntő
1    Sara Kobold    “Od tod do večnosti”
2    Brigita Šuler    “Para me”
3    Nina Pušlar    “Dež”
4    Langa    “Roko mi daj”
5    Saša Zamernik    “Živim za zdaj”
6    Ylenia Zobec    “Priznam”
7    Vaso & D Plejbeks    “Gremo na EMO”
8    Martina Šraj    “Dovolj ljubezni”
9    Marko Vozelj    “Moj si zrak”
10    Petra Pečovnik    “Iz navade”
11    Martina Feri & Tomaž Nedoh    “Le en dan”
12    Zadnji Taxi    “Franjo”
13    Manca Špik    “Tukaj sem doma”
14    Ansambel Roka Žlindre & Kalamari    “Narodnozabavni rock”

döntő
1. Marko Vozelj – Moj si zrak
(Marko Vozelj)
2. Nuša Derenda – Sanjajva
(Neisha)
3. Langa – Roko mi daj
(Miha Hercog, Mišo Kontrec/Saša Lendero)
4. Tangels – Kaj in kam
(Raay/Raay, P.Charles)
5. Brigita Šuler – Para me
(Miha Hercog/Saša Lendero)
6. Anastazija Juvan – Nežna
(Miran Juvan/Anastazija Juvan)
7. Manca Špik – Tukaj sem doma
(Andrej Babić/Feri Lainšček)
8. Hamo & Gal – Črni konji čez nebo
(Gal Gjurin)
9. Martina Šraj – Dovolj ljubezni
(Simon Skalar/Martina Šraj)
10. Stereotipi – Daj mi en znak
(Zvone Tomac/Janez Rupnik, Vatroslav Tomac)
11. Nina Pušlar – Dež
(Martin Štibernik, Dejan Radičevič)
12. Vlado Pilja – Tudi fantje jočejo
(Marino Legovic/Igor Pirkovič)
13. Ansambel Roka Žlindre & Kalamari – Narodnozabavni rock
(Marino Legović/Leon Oblak)
14. Lea Sirk – Vampir je moj poet
(Patrik Greblo/Juliette Justine)

Litvánia

1. AGAMAS – Field of kings
2. Amberlife – Material world
3. Audrius – Right now
4. Donatas Montvydas – Running fast
5. Mariaan Seppern – My home is Europe
6. Marta Lukošiūtė – Meilės ruduo
7. Merūnas – Rosa
8. Mini-Me – Amžinai
9. Mundis & Electric Ladies – Sielos muzika
10. Raimonda Masiulytė  – Ledinė širdis
11. Ruslanas Kirilkinas – I love a boy who’s in love with a fairytale
12. Saulės kliošas – Tu atėjai

Szlovákia

1    Tomáš Bezdeda     – Na strechách domov
2    Horská Chata     – Myslíš že vieš kto som
3    Mista     – Emotions
4    Peter Bažík     – Paradise vs Babylon
5    Martin Konrád     – Ja viem
6    Free Voices     – Z osnov
7    Alone     – Strašne mi chýbaš
8    Martina Schindlerová     – Môžeš íst
9    Dáška Kostovcik & Peter Bic Project     – Dážd
10    Smola a Hrušky     – Pridaj si ma
11    Sona     – Skús ma viest
12    Aya     – Do neba volám

Spanyolország

1    Coral Segovia     – En una vida
2    John Cobra     – Carol
3    Lorena     – Amor magico
4    Samuel & Patricia     – Recuerdame
5    Daniel Diges     – Algo pequenito
6    Fran Dieli     – Cuando se trata de ti
7    Venus     – Perfecta
8    Anabel Conde     – Sin miedos
9    José Galisteo     – Beautiful life
10    Ainhoa Cantalapiedra     – Volvere

132 Comments

Összegzés:Tetszett az 5-ös,7-es,9-es,13-as és 14-es dal.De Brigitta vagy Manca menjen és közülük is Brigittát szeretném jobban…

amugy ne feledkezzetek meg a szlovák középdöntőről sem.én nézem.már az összes szám lement,mindjárt eredményhirdetés.előbb zenélt a Tublatanka (ESC 1994)

Rengeteg hatásvadász produkció volt, a Dez pedig korrekt színpadképet kapott. Nemzeti színű szoknya és körhajszárító az énekes alatt… ezek aztán nagyon hatásvadászok. Na jó, Sakis viszi a pálmát a görög koporsóval…

Comments are closed.