Szerző: Klész Imre – Kerékgyártó Péter
Forrás: old.eschungary.hu
FRISSÍTVE 2012-10-07: A SZAVAZÁS EREDMÉNYÉVEL
A végeredmény pontosztásos linkje: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard/view/51670/efsc4-hungarian-nf
40 dal érkezett be az idei EFSC magyar válogatójára. Most a feladat a következő:
– 2012. október 7-ig kell visszaküldeni a kitöltött szavazólapot (EFSC4SZAVAZOLAP LETÖLTÉS ITT!) az efsongcontest(kukac)gmail(pont)com címre.
– 1-12 pontot kell kiosztani az eurovíziós szabályok szerint, azaz 10 dalra kell szavazni, 1-8, 10 és 12 pontot kiosztva.
– senki sem szavazhat a saját dalára, viszont aki nem javasolt dalt, az is részt vehet a szavazáson, bármelyik dalra szavazhat. Várjuk a szavazatokat, jól gondolja meg mindenki!
A szavazás részletes ponttáblázata előtt ajánlott végigizgulni a pontosztást a cikk elején lévő linken!



khmmm, van egy-két dal ami nem felel meg a szabálynak, mivel egy külföldi dal magyar változata. Holnapra kikeresem.
Kérdés a főszervezőhöz: nem muszáj, hogy az eredeti előadó énekelje a dalt, csak hazai legyen?
Robek, nincs olyan szabály, hogy csak magyar eredetü dalok versenyezhetnek. Az elöadónak és a szövegnek kell magyarnak lennie. 🙂
Csalás! Ámítás! Bojkottálni fogom az egész versenyt! Követelni fogom a betiltását! Az ENSZ emberjogi akármijéig is elmegyek! Magyar dalt a MAGYAR DÖNTŐBE!!!
És a Sophistic dalával mi van? Abban vannak angol részek!
Tűzre velük! Máglyára a boszorkányokkal!
:DDD
Bocsánat az emészthetetlenül magvas hozzászólásomért. 😉
Levi…ha a linkre kattintasz, és túléled a 3 perces kínzást rájössz, hogy nincs benne angol rész!
Pedig az elején végig angolul beszélnek.
Szegény Zoli :D! Szidjátok itt a jelöltjét! Lehet máglyára való, de mint sokszor láthatjuk nem csak az előadás számít hanem az előadó( k) is! Lehet külföldön sokaknak bejönnének attól h énekelni nem tudnak xD!
De külföldön a videó alapján senkinek sem esik le, hogy nem tudnak énekelni, nem a nemzeti döntős videót fogjuk berakni nekik sem, ha kiküldjük:D
Szavazólap beküldve :D.
Nem semmi a mezőny… 😀
Mindenre számítottam, de a Desperado – Táncolj azért meglepett 😀
Az Indygo dala így a többi között mégjobban tetszik (remélem, másnak is) 🙂
Heeey! 😀 Mert mi vele a baj? Pörgős, latinos, táncos :D! Pont jó, olaszoktól biztos magas pontot kapnánk rá, azért is neveztem meg mert tényleg mozog a láb erre :P! Elég jó kis mezőny, nehéz volt a döntés! Főleg ott a 8-10-12 pontosoknál!
Semmi, szeretem én is, csak nem számítottam rá 😀 Vagy 7 éve egész nyáron ez ment mindenhol 😀
Örülök, h meglephettelek :P!
Erős mezőny,viszonylag kevés a gyenge dalok száma. Szerintem rejtőzik itt 3-4 olyan kaliberű szám,amely simán megállná a helyét a versenyen(gondolok itt a végső győzelemre). Akkor jjó szavazást. 🙂
Szerintem az erős mezőny az túlzás, de azért 10-12 dal van amit simán mernék nevezni, és ahogy te is írtad 3-4, ami nyerni is képes. Reméljük a két legjobbat választjuk ki 😀
Leszavaztam, de remélem valamelyik bejut a top 2-be az én ajánlataim közül 🙂
Mindenki ebben reménykedik 😀
Á, én már nem 🙂 De nem is bánom olyan nagyon. Tényleg vannak frissebb dalok az enyéimnél, de így hátha meghallgatta 1-2 olyan fiatal is őket, akik alapból nem hallgatnak retro zenét. Mert azért hangban, hagszerelésben, dallamban mindkettő kiváló.
Elküldtem a szavazataimat. Megjegyezném, hogy szerintem nagyon erős mezőny jött össze, az „iskolai” rendszerű 1-től 5-ig terjedő értékelésem szerint (a saját jelöltjeimet nem számítva) 13 dal kapott 5-öst, 11 szerzett 4-es értékelést, ezen kívül volt 9 db 3-as érdemjegyű, 4 dal elégséges teljesítményt nyújtott, és mindössze egyetlen egy bukott meg az „ízlésvizsgámon”. Szóval, gratulálok mindenkinek aki, ilyen jó mezőnyt hozott össze erre a versenyre! Köszönöm!
no, engem az a bizonyos 4 elégséges és 1 bukott érdekelne, persze , ha nem titok 🙂
csak azért mert én alig tudtam összeszedni a 10 dalt 🙁
A szavazás határidejének lejárta után nagyon szívesen megosztom veled, hogy melyek voltak ezek, addg hadd furdalja az oldalad a kíváncsiság! 🙂 Mindenesetre van némi pikantériája a dolognak, annyit elárulok!
Szia,
There are very nice songs!..I am sure,you will choose best songs for efs contest!…Greetings from Turkey 🙂
Thanks Halil, we hope so too! 🙂
Mikor Csézy- Mamát ajánlottam, nagyon gondolkodtam, hogy ezt vagy Ágnes Vanilla- Oh szív nyugodj dalát küldjem. végülis Csézy mellett döntöttem, mert ez az egyik olyan Magyar zene és klip, amit nem bírok úgy végignézni, hogy ne szoruljon el a torkom…
Meg annyira gondolkodtam, hogy belevigyek egy kis „alter” vonalat, amit most látva a felhozatalt, hiányolok belőle.
Én meg a Czemendétől a Szeszonaután gondolkoztam, de végül az Indygo nyert. De lesz jövőre is EFSC 😀
Az én jelöltjeim pont hogy az alter kategóriában vannak.
http://www.youtube.com/watch?v=6Ec-SvmDOWY&feature=relmfu
Ehhez mit szolnátok 2013 hungary?
szabálytalan a dal. még várhatott volna a feltöltéssel, a nyilvánosságra hozatallal.
Nekem tetszene, de sajnos 2 napon múlott, hogy nevezhessen ezzel a dallal. 🙁
Maga a dal már jóval régebbi mint a videó szóval nem 2 napon múlott 🙂 Én csak remélni tudom hogy ennél még 1 fokkal jobb dalt tartogat az Eurovízióra mert akkor hatalmas eséllyel pályázik. Érdekes hogy mostanában majdnem minden m1-es műsorban feltűnt 🙂 De azt már most tudom hogy mennyi embernek nem fog tetszeni már az ő indításának lehetősége sem :/
én most csinálom a listám, első körben 24-et kapásból kihúztam, plusz 2 a sajátom, ez így 26. a maradék 14 közül pedig szerintem tényleg bármelyik nyerhetne. elég nehéz őket sorba állítani… 🙂
Nem találom sehol sem a Feke Pál dalt. Kérlek,ha ti találtok hozzá valamilyen linket,azt osszátok meg.
Sajnos nem valami jó minőségű felvétel, de jobbat nem találtam jutubon én sem:
http://www.youtube.com/watch?v=Nz15PeS-atk
Sajnos ilyen peches vagyok, hogy pont az én jelöltem videoját törölték… 🙁
Itt van jobb hangminőséggel, kérem az oldal szerkesztőit, hogy a postban is erre cseréljék a régi linket!
Köszönöm!
http://youtu.be/76Ms0vZ5nKw
Cserélve!
Az eredményeket holnap megtudjuk vagy csak később?
Igyekszem holnap este közzé tenni. Ha valami miatt mégsem megy, akkor legkésőbb hétfőn. De mindent megteszek 😀
Nah összegeztem én is a hallottakat 😀 Pont 10 dalt sikerült találnom amiknek szerettem is volna pontot adni.
A többiről rosszat nem akarok mondani, nem igazán közelítették meg az ízlésvilágomat. Dehát nem vagyunk egyformák 😛
Nálam is kicserélitek a linket? YouTube-ra feltöltöttem a Remeg a Föld is-t jó minőségben. Köszi 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=bVPheknpYW4
az én pontjaimat megkaptátok? csütörtökön délután normál mailben küldtem, nem táblázattal… eddig mindig jött szavazósoknál visszaigazolás, és eddig még nem kaptam.
küldjem még1x? de megint csak sima mailben tudom, ha szükséges.
látom az eredmény megvan, és ezek szerint nem véletlen nem kaptam visszaigazolást.
a végeredményen végülis nem változtatna a szavazatom, csak szorosabb lenne a 2. 3. hely között.
Akitől kaptam szavazatokat, azoknak küldtem visszaigazolást is. Valami okból nem érkezett meg az e-mail.
Egyedül Fabianának nem tudtam választ küldeni, mert a rendszer mindkétszer hibaüzenetet küldött vissza.
Nagyon jó a végeredmény, elégedett vagyok vele. Remélem, Puskás Peti is látja! A szervezőknek köszönet a munkájukért, és akkor… hajrá!
Mindkét dalom 43 pontos lett! Lol 😀 Mostanában elég gyakran megfordul az életemben ez a szám, lehet meg kéne játszanom lottón 😀
A végeredmény teljesen jó lett szerintem!
Én is nagyon örülök a végeredménynek! Kicsit keserű a szám íze hogy a jelöltjeim a középmezőnyben vannak, de legalább azt is nehéz megszámolni hogy hányadikak lettek hátulról 🙂 Serinon! Ha megint nem vállalná a győztes, akkor adjuk át a spanyoloknak, mint ötletgazdáknak a rendezési jogot! Persze biztos hogy nyerünk, nem? :DD
Amennyiben nem mi nyerünk(!), támogatom az ötletet! 😉
EDD-nek külön gratulálok, a két dala összesen 248 pontot kapott! Jó dalokat választottál! Levi21, a két dalodból az egyik bejött, de nagyon 😉 Szegény Kasza Bubu… :s
Nekem annyira nem tetszik a végeredmény ez a pontjaimból is látszott, de a nép akarata természetesen szent 🙂
VIGYÁZZ SPOILER! (ha esetleg valaki letekerne kommentekhez mielött megnézné) 🙂
Ágnes Vanilla-Igéret szerintem siker lett volna 😛 A P.P. dal meg tényleg ennyire jó? Tetszik tetszik de ennyi pontot? 😀 meglepődtem
Én is gratulálok azoknak, akiknek a dala végül diadalmaskodott. Köszönöm mindenkinek, aki szavazott a dalaimra, nagyon örülök, hogy az egyik az 5. lett. És külön köszönet Zolecsnak, és DUNnak, akik mind2 jelöltemnek adtak pontot 🙂 És ez a pontozótábla ez állati, köszönöm Serinon-nak a fáradalmas munkát. Go Hungary ! 🙂
Köszönöm szépen! 🙂 Máskor is 😉
Nagyon, de nagyon nem tetszik az eredmény! 🙁
Szerintem a mezőny második leggyengébb dala szerezte meg a győzelmet, ráadásul olyan nagy fölénnyel, ami már fáj!
A Top10 többi dala nagyjából OK, de a győztes…, Brrrrrrr!!!
Kiráz tőle a hideg!
Azért köszönöm, hogy szavazhattam, és sok sikert kívánok a küldötteinknek a nemzetközi versenyen!
Robek kíváncsiságának kielégítésére álljon itt a személyes értékelőlapom; ha valakit érdekel, hogy én hogyan láttam a pályázó dalokat, nézze meg!
http://www.filedropper.com/rtkellap_1
Robek, ha meglátod az általad küldött dalok értékelését, megérted, hogy mi volt a pikantéria, amit említettem.
Gratulálok a győzteseknek, sok szerencsét!
A végeredményen meglepődtem, a P.P. dalt nem gondoltam volna abszolút győztesnek. Zséda vagy Kocsis Tibi tarolására számítottam.
Puskás Petin én is meglepődtem. Én magam is 7 pontot adtam neki, de nem gondoltam volna, hogy ekkora fölénnyel győz. Persze csak az elején, mert ahogy érkeztek be a pontok, egyre biztosabbnak látszott a fölénye. Tulajdonképpen elégedett vagyok az eredménnyel. Én is Zséda dalát akartam először jelölni a játék elején, de EDD gyorsabb volt. 😀
Igaz, 12 pontot adtam a győztesnek, de akkor is az egész egy nagy bunda! Nem gondoltam volna hogy a Politika ide is befúrja magát! Már a hazaiban sem lehet bízni? Ezek a mai fiatalok nem tudják mi az igazi zene! 🙁
??????
A szabályzatban benne van, hogy magyarok énekelhetnek. Mit keres itt Tompos Kátya aki orosz? POlitika az egész mert vannak akik egymásra szavaztak! Direkt! Nem hagyták az igazán jó dalokat érvényesülni!
Hát ha már esc akkor ennek benne kell lennie nem igaz? 😛
Robek, a feltétel az volt, hogy az előadó magyarországi születésű legyen, nem az, hogy honnan származik. Ennyi erővel Loreen sem nyerhetett volna mert berber származású.. Gabiii köszönöm a szavazatod a Magányos csónakra, megdobogtattad a szívem. 😀
Hát igazán nincs mit 🙂 A mai napig bánt hogy anno nem ez a dal jutott ki :/