7 verseny ezen a hétvégén, ebből 4 döntő

Tudósító: Klész Imre
Forrás: esctoday.com – eurovision.tv
Eredeti kiadás: 2010.02.27. 17:10
Frissítve: Moldova második elődöntőjének információival
!!! Tévesen jelent meg a hír a 7 versenyről, mert összesen 8 verseny van ezen a hétvégén. Moldova vasárnap este rendezi válogatójának második elődöntőjét,  a döntő pedig március 6-án. (dőlt betűvel a továbbjutók, vastaggal az oslói versenyzők)

Sok verseny lesz ezen a hétvégén. 4 versenyt az eurovision.tv-n keresztül is lehet nézni, így jó minőségben lehet nyomon követni ma a grúz, a szlovák és a lett nemzeti döntőt, holnap pedig a bolgár döntőt. De lesz elődöntő Moldovában, Litvániában és Svédországban is. Nézzük a kínálatot!

Szombat

17:30 Grúzia – nemzeti döntő
Net TV: http://www.eurovision.tv/esctv?program=9573

19:40-22:40 Moldova – 1. elődöntő
Net TV: http://www.trm.md/ >>Katt a Live Moldova 1 fülre

20:00-21:30 Svédország – 4. elődöntő
Net TV: http://svt.se/melodifestivalen

20:15-22:50 Lettország – nemzeti döntő
Net TV: http://www.eurovision.tv/esctv?program=9483

20:15-22:55 Szlovákia – nemzeti döntő
Net TV: http://www.eurovision.tv/esctv?program=9563

20:30-22:45 Litvánia – 3. elődöntő
Net TV: http://www.lrt.lt/standalone.php?channel=234940&quality=low

Vasárnap

19:30-20:45 Bulgária – nemzeti döntő
Net TV: http://www.eurovision.tv/esctv?program=9433

19:40-22:40 Moldova – 2. elődöntő
Net TV: http://www.trm.md/ >>Katt a Live Moldova 1 fülre

A versenyzők

Grúzia
1. Our world
(Mikheil Mdinaradze)
2. Sing my song
(Svika Pick)
3. Never give in
(Tinatin Japaridze, Ben Robbins, Billy Livsey)
4. For eternity
(Andrej Babić/Carlos Coelho)
5. Call me
(Brandon Stone)
6. Shine
(Hanne Sørvaag, Harry Sommerdahl, Christian Leuzzi)

Moldova
1. Mihai Teodor – Ai-ai-ai
2. Corina Cuniuc & Denis Latisev – Forever
3. Doinita Gherman – Meloterapia
4. Sunstroke Project & Olia Tira – Run away
5. Millenium – Before you go
6. Marcel Rosca – If love is the thing
7. Nicoleta Gavrilita – De tristete
8. Dyma – Manipulate
9. JJ Jazz – So many questions
10. Todo – Dance 4 life
11. Eugen Doibani – Love sweet love
12. Monkey Mind & Daniela – Smile

13. Dana Marchitan – Day and night
14. Constantinova & Fusu – The robbery
15. Carolina Gorun – Addicted

Svédország
# Sibel – Stop
(Mikaela Stenström, Dimitri Stassos)
# Py Bäckman – Magisk stjärna
(Py Bäckman, Micke Wennborn/Py Bäckman)
# NEO – Human frontier (second chance)
(Tobias Jonsson, Anneli Axelsson)
# Lovestoned – Thursdays
(Thomas G:son, Peter Boström/Sharon Vaughn)
# Anna Bergendahl – This is my life
(Bobby Ljuggren/Kristian Lagerström)
# Pernilla Wahlgren – Jag vill om du vågar (second chance)
(Pontus Assarsson, Jörgen Ringqvist/Daniel Barkman, Pontus Assarsson, Jörgen Ringqvist)
# Noll disciplin – Idiot
(Niklas Jarl, Per Aldeheim)
# Peter Jöback – Hollow
(Anders Hansson, Fredrik Kempe)

Lettország
1. PeR – Like a mouse
(Mārtiņš Freimanis)
2. Triānas parks – Lullaby for my dreammate (Diamond lullaby)
(Agnese Rakovska)
3. Aisha – What for? (Only Mr. God knows why)
(Jānis Lūsēns/Guntars Račs)
4. Lauris Reiniks – Your morning lullaby
(Lauris Reiniks)
5. Dons – My religion is freedom
(Zigmars Liepiņš, Jānis Liepiņš/Zigmars Liepiņš, Nikita Kellermans)
6. Projekts Konike – Digi digi dong
(Edijs Šnipke/Edijs Šnipke, Andris Konters)
7. h2o – When I close my eyes
(Staņislavs Judins/Jānis Strapcāns)
8. Kristīne Kārkla-Puriņa – Rišti räšti
(Raimonds Tiguls/Valts Ernštreits)
9. Ivo Grīsniņš-Grīslis – Because I love you
(Ingars Viļums)
10. Kristīna Zaharova – Snow in July
(Jānis Strazds/Guntars Račs)

Szlovákia
1. Pavol Remenár, Klára & Liquid Error – Figaro
(P. Farnbauer, P. Jursa/P. Jursa)
2. Kristina – Horehronie
(Martin Kavulič/Kamil Peteraj)
3. Free Voices – Z osnov
(R. Bendík)
4. Robo Opatovský – Niečo máš
(R. Opatovský/P. Konečný)
5. Martina Schindlerová – Môžeš ísť
(J. Zaujec/P. Lehotský)
6. Aya – Do neba volám
(B. Lettrich)
7. Marián Bango – Ty tu ticho spíš
(T. Jediný)
8. Tomáš Bezdeda – Na strechách domov
(T. Bezdeda/M. Hajšová)
9. Mista – Emotions
(Mista)
10. Miro Jaroš – Bez siedmeho neba
(Miro Jaroš, Vladimír Gnepa/Miro Jaroš)
11. Soňa – Skús ma viesť
(Peter Sámel)
12. Mayo – Tón
(Mayo)

Litvánia
1. Ramūnas Difartas – Blues of life
2. Soliaris – So high
3. The Cavaliers – We are about to love
4. Eden – Nirvana
5. Eva – Nes tu pamiršai
6. Merūnas – Rosa
7. Širdelės – Aš ir tu
8. Gaudentas Janušas – Man nieko nereikia
9. 4Fun – Don’t you know
10. InCulto – East Europe Funk
11. Evelina Sašenko – For this I’ll pray

12. Jūratė Miliauskaitė – Let it rain

Moldova, 2. elődöntő

# Boris Covali – No name
# Pavel Turcu – Imn Eurovision
# Gloria – I’m not alone
# Pasha – You should like
# Alexandru Manciu – Rămîi lîngă mine
# Mariana Mihaila – Say I’m sorry
# Vitalie Toderascu – Ti-auduci aminte
# Gicu Cimbir – Cine sunt eu
# Irina Tarasiuc – Lucky star
# Cristy Rouge – Don’t break my heart
# Veronica Lupu – Poza ta
# Valeria Tarasova – See you soon
# MBeyline – Never step back
# Brand – S.O.S.
# Cristina Croitor – My heart

Bulgária
Miro – Eagle
Miro – Moyat Pogled V Teb
Miro – Twist and Tango
Miro – Angel Si Ti
Miro – Ostani

73 Comments

Én Andrét egyébként is nagyon bírom, sztem kuriózum (és Youtube-on vannak olyan videói, ahol nem szopránhangon énekel, és sztem az is szép…). És ez is tetszik. Bár természetesen elég furcsa így elsőre, Malena után, mert azt szoktam meg :D.

Comments are closed.